Українські військкомати почали масово судитись з призовниками: кому вже винесли вироки

Автор: Оксана Житнюк

Українські військкомати не просто ведуть "полювання" на призовників, а й подають позови до суду. Такі справи ще декілька років тому були поодинокими випадками, а зараз їх вже налічується десятки. У багатьох випадках суд засуджує молодих людей до 1-2 років умовного терміну.

Українські військкомати почали масово судитись з призовниками: кому вже винесли вироки - today.ua

Наприклад, досить жорстке рішення ухвалив Самарський суд Дніпропетровська. 23-річного жителя Дніпра засудили до двох років обмеження волі за те, що він не з'явився до військкомату за повісткою.

Суд не звернув особливої уваги на пояснення призовника. Хлопець зазначив, що 10 квітня 2018 року не прийшов до військкомату, бо ще 4 квітня ліг у лікарню. Там йому повідомили, що він не придатний до служби, і наступного дня медична установа надала військкомату відповідні документи. Втім, суд вирішив, що серйозною причиною для того, щоб не з'явитися за повісткою, може бути тільки стихійне лихо, хвороба, яка не дозволяє самостійно пересуватися, або ж смерть близьких. А оскільки хлопець міг ходити, то зобов'язаний був з'явитися.

Тепер хлопця два роки утримуватимуть у кримінально-виправній установі відкритого типу, без ізоляції від суспільства.

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

В Україні можна отримати штраф за використання генератора: названо причину

Також у Волочанському районі Хмельницької області суд засудив молодого чоловіка до одного року умовно за те, що він ухилявся від служби в армії. У матеріалах справи йдеться, що хлопець 29 жовтня 2018 року не з'явився до місцевого військкомату за повісткою, за яку розписався раніше.

Під час засідання призовник визнав свою провину і нічого не оскаржував. Суд врахував, що раніше він ніяких злочинів не скоював, тому дав йому порівняно м'який термін – рік виправних робіт із відстроченням також на рік. За цей час молодий чоловік зобов'язаний буде відмічатися у поліції і не виїжджати за межі України без узгодження з правоохоронцями.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Олександрівський міський районний суд Кіровоградської області виніс такий самий вирок 25-річному ухильнику. Молодика в березні 2017 року запросили для проходження медкомісії до військкомату і після огляду вручили повістку. Однак 5 квітня він за повісткою не з'явився. Сам обвинувачений своєї провини не визнав. На суді він сказав, що 5 квітня поїхав на заробітки до РФ і нічого не знав про те, що його визнали придатним до служби. Тільки наприкінці травня, коли він повернувся в Україну, він дізнався від бабусі, що його розшукує військкомат.

Нагадаємо, раніше народний депутат від партії “Слуга народу” Ганна Коваленко заявила, що команда Зеленського не планує скасовувати призов на строкову службу, залишивши форму комплектуванні армії змішаною.