Українські тарифи на електроенергію побили рекорд

17356
Українські тарифи на електроенергію побили рекорд - today.ua

Українські ціни на електроенергію побили рекорд. Виявляється, тарифи на електроенергію в Україні в 2,5 рази нижче, ніж в дешевих країнах Євросоюзу. Сьогодні українці платять 90 копійок за кВт при споживанні до 100 кВт на місяць. Вище цієї планки тариф становить 1,6 грн. В середньому ж спожитий кВт обходиться домогосподарствам у 1,28 грн (близько 4 євроцентів). Найнижчий тариф на електроенергію в ЄС – в Болгарії (10 євроцентів за кВт). Поляки платять близько 14 євроцентів, британці – 20, а німці – більше 30 євроцентів. У середньому тариф для населення в ЄС становить 21,1 євроцента за кВт.

На думку експертів, низькі тарифи на електроенергію в Україні з одного боку, не дозволяють галузі розвиватися, а з іншого – не заважають олігархам отримувати надприбутки.

Тим часом один з народних депутатів заявив, що «влада готується підвищити тарифи на електроенергію на 30-40 відсотків». На підтвердження своїх слів політик навів статистичні дані.

«На кінець 2018 року українці заборгували за електроенергію 33,6 мільярда гривень. І тепер, перш ніж платити за нові послуги, потрібно розплатитися з боргами», — сказав народний депутат Рабінович. Він також зазначив, що в результаті ухвалення нового закону українцям доведеться самостійно займатися капітальним ремонтом багатоквартирних будинків.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року всім українцям доведеться оплачувати електроенергію по-новому.

загрузка...