Українські та польські правоохоронці заблокували контрабанду зброї з ЄС до України

Співробітники Служби безпеки України разом з польськими колегами з правоохоронних органів Республіки Польща зупинили контрабандне ввезення в Україну вогнепальної зброї з ЄС уродженцем з Миколаєва. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Українські та польські правоохоронці заблокували контрабанду зброї з ЄС до України - today.ua

Правопорушник тривалий час проживав у Польщі, купуючи вогнепальну зброю на території європейських країн. Йому вдавалося провозити зброю в Україну, ховаючи розібрані частини механізму в автомобілі. Незаконну зброю чоловік збував через інтернет, отримуючи за одиницю вогнепальної зброї в середньому 1,5 тис. дол..

Правоохоронці зафіксували збут таких одиниць нелегальної зброї, як: пістолети Glock-17 4-ї модифікації, Сz 75 TS і кулемет CZUKvz.59. Інформація про незаконну діяльність уродженця з Миколаєва була передана полякам. В результаті обшуку його місця проживання було знайдено 12 пістолетів Glock, два пістолети Walther, один пістолет Heckler&Koch, а також понад 60 тис. дол..

"Зловмиснику повідомлено про підозру в учиненні злочинів, передбачених ст. 201 і 263 Кримінального кодексу України, і обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Матеріали досудового розслідування з обвинувальним актом направлено до суду", — ідеться в повідомленні СБУ.

Нагадаємо, що Верховна Рада Україна ухвалила закон, який передбачає підвищення відповідальності за незаконне вивезення з України лісу та лісоматеріалів, зокрема позбавлення волі від трьох до п’яти років.