Україна може повернутися до ціни на газ 4,5 грн за кубометр, – Тимошенко

508
Україна може повернутися до ціни на газ 4,5 грн за кубометр, - Тимошенко - today.ua

Лідер Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” Юлія Тимошенко передала новообраному президенту Володимиру Зеленському розроблений її командою пакет указів і законів для зниження тарифів для населення, відповідно до яких пропонується встановити ціну на газ для населення не більше 4,5 грн за кубометр. Про це повідомляє прес-служба “Батьківщини”.

“Ми маємо можливість поправити ситуацію за декілька днів”, – наголосила вона.

За словами Тимошенко, план дій її політсили містить напрацьований проект указу про введення вето – по суті, призупинення двох постанов уряду Володимира Гройсмана щодо підвищення цін на газ.

“Якщо ці дві постанови зупиняються, ми автоматично повертаємось до ціни 4, 5 грн за кубометр”, – переконана політик.

Окрім того, серед запропонованих “Батьківщиною” указів – призначення двох людей в НКРЕКП, яка встановлює тарифи.

“У президента є повноваження формувати НКРЕКП. Там зараз є 2 вакансії, які дають право впливати главі держави на процес справедливого встановлення тарифів. І тут є проекти указу про призначення тих людей, яких президент захоче бачити в цій системі”, – розповіла Тимошенко.

Третій документ – проект закону, який вже зареєстрований у Верховній Раді, він вже пройшов комітет і був включений до порядку денного. Проект закону стосується передачі газу українського видобутку для споживання бюджетної сфери та на потреби населення, як це було до 2014 року.

Тимошенко запевнила, що в напрацюваннях її команди “порахована кожна цифра, щоб не завдати збитків доходам бюджету”.

Нагадаємо, раніше новопризначений глава Адміністрації президента Андрій Богдан заявив, що команда Володимира Зеленського розглядає можливість зниження тарифів на газ для населення.

загрузка...