У МВФ підтвердили готовність надати Україні перший транш

Міжнародний валютний фонд (МВФ) позитивно оцінює перспективи взаємодії з Україною, незважаючи на введення воєнного стану.

У МВФ підтвердили готовність надати Україні перший транш - today.ua
Фото:politeka.net

Очільниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард під час телефонної розмови з президентом України Петром Порошенком підтвердила виконання попередніх умов для надання Україні чергового траншу.

«У мене сьогодні була конструктивна розмова з президентом Порошенко, у якій ми обговорили стан угоди stand-by. Президент поінформував мене про основні показники бюджету на 2019 рік, який нещодавно був схвалений парламентом і який наразі розглядають співробітники МВФ. Його попередня оцінка є задовільною, тож ми очікуємо, що цей процес незабаром завершиться», — заявила очільниця фонду.

У МВФ повідомили, що після 10 грудня вони приймуть рішення по першому траншу, коли українська влада виконає всі підготовчі заходи.

Нагадаємо, ключовою вимогою МВФ для затвердження нової програми stand-by для України та виділення першого траншу було ухвалення бюджету на 2019 рік. Україна виконала цю вимогу, ухваливши бюджет 23 листопада.

Раніше повідомлялося, що Україна має повернути Міжнародному валютному фонду 11,3 млрд доларів до 2033 року.

ДЖЕРЕЛОУНІАН