У МОЗ спростували інформацію щодо небезпеки вакцинації від кору під час епідемії грипу

У Міністерстві охорони здоров'я України офіційно заявили, що вакцинація проти кору  під час зростання захворюваності на грип і ГРВІ є цілком безпечною як для дорослих людей, так і для дітей. Про це повідомляється на сторінці відомства у Facebook.

У МОЗ спростували інформацію щодо небезпеки вакцинації від кору під час епідемії грипу  - today.ua

"Науковці аналізували окремі випадки бактеріальних та вірусних інфекцій в популяції протягом так званих “періодів ризику” після щеплення (0-30 днів, 31-60 днів і 61-90 днів). Їхній висновок — вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій", - розповіли в міністерстві.

Як зазначається, легкі супутні інфекції не розглядаються як протипоказання до вакцинації. Введення вакцини КПК (комплексної вакцини від кору, паротиту та краснухи) не рекомендоване лише особам з високою температурою тіла чи іншими ознаками серйозного захворювання.

Також до протипоказань до вакцинації належать тяжкі алергічні реакції на введення попередньої дози цієї вакцини у вигляді анафілактичного шоку чи токсичної еритеми або тяжкі алергічні реакції на компоненти вакцини (наприклад, неоміцин чи желатин); вагітність; тяжкий імунодефіцит; прогресуюча ВІЛ-інфекція; прогресуюча лейкемія чи лімфома, інші тяжкі онкологічні захворювання; проведення терапії високими дозами стероїдних гормонів, алкілованими чи метаболічними препаратами; проведення променевої терапії, яка пригнічує імунітет.

У МОЗ наголосили, що всі вакцини, закуплені за кошти Держбюджету Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), є якісними та безпечними. Якість вакцин підтверджена прекваліфікацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і масштабним досвідом використання у різних країнах світу.

Раніше в МОЗ назвали причину відсутності у поліклініках деяких вакцин.

Нагадаємо, Україну атакували три небезпечних віруси грипу - два віруси типу А, які ще називають Каліфорнія і Сінгапур, а також вірус типу В.