Судді просять ГПУ і ГБР відкрити справу проти Порошенка

889
Судді просять ГПУ і ГБР відкрити справу проти Порошенка - today.ua

Судді Окружного адміністративного суду Києва просять Генеральну прокуратуру та Державне бюро розслідувань почати розслідування проти президента України Петра Порошенка через критику з його боку відносно рішення суду у справі ПриватБанку. Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду.

Зазначено, що судді колегії, яка ухвалила рішення у справі про націоналізацію ПриватБанку, звернулися до голови Вищої ради правосуддя з заявами про втручання в їхню діяльність, а також до керівництва Генеральної прокуратури та Державного бюро розслідування з заявами про вчинення кримінального правопорушення.

Судді Ігор Качур, Володимир Келеберда і Віталій Амельохін просять почати досудове розслідування щодо Петра Порошенко, міністра юстиції Павла Петренка і голови Національного банку Якова Смолія.

Як відзначають судді в своїх заявах, керівництво держави, коментуючи їхні рішення про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку, допустило висловлювання, які є прямою загрозою судовій системі України, зазіханням на її незалежність і неупередженість.

Судді колегії переконані, що в діях представників влади є склад злочину, передбачений ч. 1 статті 109 (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) Кримінального кодексу, оскільки фактично вони спрямовані на узурпацію судової гілки влади.

Також судді вважають, що є склад злочину за ч. 2 статті 344 (незаконний вплив у будь-якій формі на голови або члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків або добитися прийняття незаконних рішень) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, 20 квітня суд ухвалив ще одне рішення у справі ПриватБанку на користь Коломойського.

загрузка...