Стало відомо, скільки парафій УПЦ МП перейшли в ПЦУ

1758
Стало відомо, скільки парафій УПЦ МП перейшли в ПЦУ - today.ua
Фото: Getty Images

До новоствореної Православної церкви України (ПЦУ) вже перейшли 500 парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Про це повідомили в прес-службі ПЦУ.

Наголошується, що 21 березня про перехід до ПЦУ з МП заявили віруючі парафій у Київській та Миколаївській областях, а раніше, 17 березня, Московський патріархат покинули відразу 13 парафій – чотири в Хмельницькій області, по три – в Житомирській та Волинській, і по одному – в Миколаївській, Чернігівській та Рівненській областях.

Згідно із законом «Про свободу совісті та релігійних організацій», прихід на свій розсуд приймає нових і виключає існуючих членів громади в порядку, встановленому її статутом (положенням). Рішення про зміну підпорядкованості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту приймаються на загальних зборах релігійної громади. Якщо релігійна організація вирішує змінити підпорядкованість, вона повинна повідомити про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії.

Нагадаємо, в п’ятницю, 22 березня, Митрополит Київський і всієї України Єпіфаній видав розпорядження до завершення виборчого процесу у всіх храмах Помісної Української Православної Церкви підносити молитовні прохання про справедливі вибори глави Української держави. В молитві «за Україну під час виборів» є рядки про правильний вибір глави держави.

«Зараз повинні обрати Главу Української держави – надихни нас, Господи, зробити правильний і відповідальний вибір, адже від цього залежить майбутнє всіх нас», – йдеться у зверненні віруючих до Бога.

загрузка...