Ситуація з імміграцією українців досягла катастрофічних масштабів – Клімкін

419
Ситуація з імміграцією українців досягла катастрофічних масштабів - Клімкін - today.ua

Приблизно мільйон громадян України щороку виїжджає за кордон, передає видання Гордон.
Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив в ефірі телеканалу ICTV, 3 вересня, відповідаючи на питання про ефективне використання української діаспори за кордоном.
“У нас дійсно катастрофічна ситуація – приблизно мільйон українців виїжджають щороку. Ми вважаємо, що ця ситуація, на жаль, найближчим часом збережеться”, – сказав він.
Клімкін також зазначив, що в Польщі, за останніми даними, живе близько 1,4 млн громадян України, а в польському Вроцлаві співвідношення української мови та польського – “десь 30 на 70”.
Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко вважає трудову міграцію однією з найбільших загроз для держави після військової агресії.
На його думку, міграцію українців зупинить підвищення середньої зарплати до 16 тис. Грн.
За прогнозами директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової, місце виїхали за кордон українців займуть вихідці з азіатських країн.
Згідно з даними дослідження громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології в листопаді – грудні 2017 року, майже кожен третій громадянин України замислювався про еміграцію, кожен четвертий – не вірить, що Україна стане на ноги як незалежна держава.
Раніше Павло Клімкін зробив заяву про порушення Російською Федерацією всіх пунктів дружньої угоди з Україною.

загрузка...