Санкції ЄС проти Януковича і його оточення продовжено ще на рік

6
Санкції ЄС проти Януковича і його оточення продовжено ще на рік - today.ua

Санкції Євросоюзу проти колишнього президента України Віктора Януковича, а також проти його оточення, продовжено ще на один рік – до 6 березня 2020 року. Відповідне рішення було прийнято у Брюсселі сьогодні, 4 березня.

Зокрема продовжено санкції у вигляді заморожування активів Януковичу і його одинадцятьом соратникам. Одну особу зі списків виключено, але офіційно його ім’я наразі не називають.

Відповідне рішення було ухвалено у Брюсселі в рамках засідання Ради Євросоюзу відповідно до процедури А (без обговорення).

Рішення буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС завтра, 5 березня, де і буде вказано прізвище того, щодо кого у Євросоюзі вирішили не продовжувати санкції.

Слід зазначити, що аніше ЗМІ повідомляли, що з існуючого списку може бути виключене ім’я колишнього очільника адміністрації президента Андрія Клюєва, який оскаржив рішення Євросоюзу в суді.

Як відомо, термін дії санкцій для осіб з так званого “українського списку” закінчується 6 березня. Відповідні санкції були впроваджені в березні 2014 року в відношенні 22 осіб, що підозрюються у розтраті державних коштів. Востаннє обмежувальні заходи були продовжені в березні 2017 року.

Нагдаємо, раніше на рахунки Держказначейства надійшло 1,5 млрд грн конфіскованих у Януковича коштів.