Зеленського попросили не піднімати податки на бензин та дизель

Автор: Максимов Віталій

Президента України Володимира Зеленського просять продовжити пільгові податки на бензин, дизельне паливо та автогаз до скасування військового стану. Про це йдеться у петиції №22/194154-еп, яку зареєстрували на сайті українського президента.

Зеленського попросили не піднімати податки на бензин та дизель - today.ua

У петиції №22/194154-еп йдеться про те, що повернення довоєнних податків на паливо матиме негативні наслідки. Вони позначаться як на пересічних українцях, так і на бізнесі.

По-перше, очікується, що це призведе до підвищення цін на бензин на 12 гривень за літр, дизельного палива – на 8 гривень за літр, а на автогаз – на 3 гривні за літр.

По-друге, збільшиться нелегальний паливний ринок. Приблизно на 20-30%. При цьому повернення довоєнних податків призведе до збільшення надходжень до державного бюджету лише спочатку. Оператори паливного ринку намагатимуться не платити підвищені податки, працюватимуть через готівку та поза касою.

Популярні зараз

Європа готується до повномасштабної війни з Росією: Орбан розповів, де буде місце Угорщини

Росія застосувала у Харківській області нову потужну електронну зброю

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

По-третє, побільшає фальсифікованого палива. Підвищення податків на паливо призведе до того, що побільшає охочих його підробляти, щоб отримати прибуток. Під час війни з російськими окупантами в Україні стало більше підробленого палива. Так, за даними Інституту споживчих експертиз від травня 2023 року, в Україні знову почали масово підробляти дизельне паливо. З бензином ситуація не краща.

По-четверте, повернення довоєнних податків на паливо спричинить збільшення вартості продуктів харчування на 15-30%. В результаті доведеться платити більше всім, а не лише власникам автомобілів.

Зеленського попросили не піднімати податки на бензин та дизель

На момент написання цієї новини петицію №22/194154-еп підписали 1420 осіб. До закінчення голосування залишився 91 день.

Нагадаємо, що з 1 липня 2023 року в Україні запровадять довоєнні податки на пальне – повернуться довоєнні акцизи на бензин, дизельне паливо та автогаз, а також підвищиться з 7% до 20% ПДВ на пальне.

Як бачимо, довоєнні податки на паливо почнуть діяти набагато раніше, ніж закінчиться голосування щодо петиції №22/194154-еп.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що у Верховній Раді навесні 2023 року зареєстрували законопроект, який передбачає продовження пільгових податків на пальне до закінчення війни із російськими окупантами. Але його народні депутати ще не розглянули навіть у першому читанні.

Раніше ми розповіли, що буде з автомобілем, якщо регулярно заливати в його паливний бак низькоякісне дизельне паливо.