Закопаним норкам, убитим в Данії через коронавірус, немає спокою і на тому світі - їх хочуть відкопати

У Данії вже кілька тижнів не вщухають пристрасті через норок. Спочатку маленьких хутрових звірів визнали розповсюджувачами мутованого штаму коронавірусу, який може бути стійкий до вакцини. А тепер, коли мільйони норок винищили і закопали, їх хочуть викопувати. Що не так з норками і коронавірусом у "данському королівстві", розповіли провідні світові інформагентства.

Закопаним норкам, убитим в Данії через коронавірус, немає спокою і на тому світі - їх хочуть відкопати - today.ua

Після того, як у данських норок виявили мутований коронавірус, медики стали бити на сполох, і уряд країни був вимушений піти на безпрецедентні заходи. Всіх звірків на норкових фермах країни вирішили знищити. А це - майже 17 мільйонів норок і 40% світового хутрового бізнесу. Економіці країни було завдано колосального збитку. Також величезний іміджевий удар отримав і уряд країни. Закопаним норкам, убитим в Данії через коронавірус, немає спокою і на тому світі - їх хочуть відкопатиТа, як виявилося, зі знищенням норок ця трагічна історія не скінчилася. Тепер данська опозиція вимагає розкопати закопані тушки норок і спалити їх. Привід для таких вимог - більш ніж серйозний. Виявляється, убитих тварин закопали в потенційно небезпечних, з точки зору екології, місцях.

Одне місце масового поховання знаходиться поблизу озера, в якому люди купаються. А інше - поруч із джерелом питної води. Чим думали ті, хто визначав місця для поховання норок, невідомо. Однак екологи побоюються, що разом з грунтовими водами інфекція може піти у водойму для купання і в питну воду.

Отже, скоріш за все, убитих норок доведеться відкопувати і спалювати. Правда, для того, щоб спалити таку кількість убитих звірів, потрібно також спеціальний дозвіл агентства з навколишнього середовища. А загалом влада не проти підтримати вимоги опозиції.

Нагадаємо, найперший симптом коронавірусу - не кашель і не висока температура. Все це приходить вже трохи згодом. А перший симптом - це сильний головний біль.

ДЖЕРЕЛОbbc