В Україні можуть не відбутися вибори, намічені на жовтень: Ляшко розповів, чому

Вибори до місцевих рад, намічені в Україні на 25 жовтня 2020 року, можуть не відбутися. Або, принаймні, не відбутися в зазначений час. Про це попередив співвітчизників в ефірі телеканалу "Україна 24" головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

В Україні можуть не відбутися вибори, намічені на жовтень: Ляшко розповів, чому - today.ua

За словами санлікаря таке може трапитися, якщо половина території України опиниться в "червоній" зоні карантину. Якщо ж червоним буде позначено менше половини території, то вибори можна проводити. Однак при цьому, звичайно, потрібно неухильно дотримуватися карантинних обмежень і правил.

Віктор Ляшко також розповів, що до України такий досвід проведення виборів в епоху карантину придбала сусідня Польща. Поляки проводили у себе вибори президента. При цьому вони змогли так організувати процес, що прихід людей на виборчі дільниці не став каталізатором захворюваності на коронавірус.

"Їхні чіткі рекомендації показали, що дотримання санітарних норм не впливає на зростання числа випадків захворювання коронавірусною хворобою", - розповів Віктор Ляшко.

В Україні можуть не відбутися вибори, намічені на жовтень: Ляшко розповів, чому Отже, Україна може цілком спиратися на польський досвід, організовуючи вибори у себе. Звичайно - якщо ситуація ще до виборів не вийде за "червоні" рамки. Якщо ж все піде за найгіршим сценарієм, то це може стати "підставою для того, щоби серйозно задуматися про доцільність проведення масових заходів, в тому числі і виборів", попередив санлікар.

Крім того, він розповів, на скільки вистачить ресурсу вітчизняної медицини для того, щоби протистояти коронавірусу. Віктор Ляшко каже: якщо навіть щодня фіксуватимуть до двох тисяч хворих, медицина впорається. Про більшу можливу чисельності хворих він завбачливо не став говорити - очевидно, щоб не накликати біди.

При цьому ще на початку поточного місяця Віктор Ляшко погіршив свій прогноз смертності через коронавірус. Якщо раніше він припускав, що в Україні від цієї недуги до кінця поточного року може померти до 2,5 тисячі людей, то тепер уже говорить про можливі чотири тисячі.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua