Війна в Україні ставить перед суспільством нові виклики. Наступного року в нашій країні може виникнути дефіцит хліба через різке скорочення посівних площ під зерновими культурами, а також зниження їхньої врожайності. Аналітики асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" стверджують, що у 2023 році площа посіву зернових скоротиться на 45%, а врожайність порівняно з 2021 роком на 60%.
Про скорочення посівів йдеться у прогнозі асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".
У 2021 році Україна проводила посівну на території 28,4 млн га. Цього року частина країни опинилася під окупацією. З цієї причини площа, призначена для сівби, скоротилася до 24,6 млн га. Але і її не вдалося засіяти повною мірою: 3,8 млн га полів знаходяться у безпосередній близькості до лінії зіткнення або заміновані.
Українські аграрії вже провели посівну озиму на території 3,8 млн га. Загальне скорочення озимих посівів на всій території держави, порівняно з 2021 роком, склало 43%.

На скорочення площі вирощування зернових впливає і скрутна ситуація з експортом вирощеної продукції, і дорога логістика. Саме логістика відіграє значну роль у ціноутворенні на зернові. Аналітики вже прогнозують скорочення вирощування зернових культур та збільшення площі посівів олійних культур. Їх вирощувати рентабельніше, адже їхня ціна на світовому ринку вдвічі перевищує ціну на зернові.
- Втік за кордон, але не сховався: у Словаччині затримали ексголову УАФ через схему на 295 млн
- Пєсков висловився щодо очікуваного прориву у мирному процесі після зустрічі Лаврова та Рубіо
- Летальний удар по полігону під час проведення виставки озброєння: інформація про місце і час проведення заходу була у вільному доступі
Внесення добрив у ґрунт цього року також довелося скоротити вдвічі. Через вимушену економію очікується і 10-30% зниження врожайності наступного року. Усі ці фактори вказують на ймовірне виникнення дефіциту зернових в Україні. При цьому якщо наступного року збережеться експорт зернових, то в країні може виникнути дефіцит хліба.
Нагадаємо, погіршення ситуації в енергетиці країни неминуче спровокує подорожчання виробництва та зберігання продукції, а відповідно зростання цін на неї. Зокрема, експерти вважають, що ціни на курятину та яйця можуть знову зрости.