У Мережі показали перший електромобіль ЗАЗ

Запорізький автомобілебудівний завод у свій час випускав кілька популярних моделей. Але багато цікавих автомобілів так і не потрапили в серійне виробництво. Серед них – електромобіль, створений на базі ЗАЗ-968.

У Мережі показали перший електромобіль ЗАЗ - today.ua

На початку 1970-х років конструктори ЗАЗу «загорілися» ідеєю створення електричного автомобіля. Вже тоді вважалося, що майбутнє саме за таким видом транспорту.

В результаті, у 1973 році в Запоріжжі в єдиному екземплярі з'явився експериментальний електрокар, побудований на базі ЗАЗ-968. Зовні він трохи відрізнявся від стандартної версії. Наприклад, у нього була хромована фальшрадіаторная решітка.

У Мережі показали перший електромобіль ЗАЗ

Запорізький електромобіль оснащався електромотором на 4 кВт. До 60 км/год він розганявся за 8 секунд. На одній зарядці батарей він міг проїхати 100 км, що дуже непогано для 1970-х років. До речі, зараз деякі міські електрокари, особливо китайські, мають приблизно такий же запас ходу.

Як відомо, ЗАЗ не випускав серійно електромобілі. А шкода. Судячи з усього, запорізьких конструкторів і інженерів можна вважати одними із зачинателів «зелених» технологій в автомобільній промисловості.

ДЖЕРЕЛОMmr.net.ua