Шмигаль розповів про вихід із коронакризи: “Ви не розумієте трагізму ситуації“.

Шмигаль розповів про вихід із коронакризи: “Ви не розумієте трагізму ситуації“.  - today.ua

Денис Шмигаль розповів, які кроки влада має намір зробити, аби не дати загинути малому і середньому бізнесу під час економічної кризи, спричиненої коронавірусом. Стратегією дій він поділився у прямому ефірі телепрограми "Свобода слова Савіка Шустера".

За словами глави уряду, на сьогодні є дві програми дій уряду: версія-1 і версія-2. Першу версію вже розглядає Верховна Рада. За той час поки триває розгляд першої,  уряд вже підготував другу версію, яка більш конкретизована і має конкретні часові дати виконання того чи іншого пункту. Крім того, є ще одна програма, яку уряд розробив на вимогу Верховної Ради.

"Верховна Рада поставила таке завдання уряду – розробити програму стимулювання економіки для подолання наслідків совід-19. Тобто це програма економічного відновлення України", - каже Денис Шмигаль.

Ця програма містить 230 заходів, які слід  вжити, аби вивести економіку України з якомога меншими втратами з коронакризи. Декі з них уже розпочаті. Зокрема – так званий адаптивний карантин, який Шмигаль назвав українським ноу-хау. Усі заходи будуть спрямовані насамперед на збереження малого і середнього бізнесу, а також на становлення нових підприємців. Для цього держава має намір зменшити свій регуляторний впив на бізнес, а також передбачила пільгове кредитування бізнесу.
"Ми говоримо про значне виділення коштів з бюджету України. Це сформований фонд на боротьбу з ковід в розмірі  65 мільярдів гривень. Це виділенні кошти на відшкодування відсотків для малого і середнього бізнесу 4 мільярда гривень", -  запевнив прем'єр-міністр.

Крім того, уряд передбачив так звану програму "Нові гроші" – 10 мільярдів гривень державних гарантій, під які підприємці зможуть у банках отримати нові гроші на розвиток.

Ця програма розрахована на три роки. Саме стільки за обережними прогнозами економістів, світ буде виходити з цієї глобальної кризи.

Шмигаль розповів про вихід із коронакризи: “Ви не розумієте трагізму ситуації“.

У свою чергу, співголова фракції партії "ОПЗЖ" Юрій Бойко покритикував дії уряду, заявивши, що Шмигаль та його Кабмін погано орієнтуються в тому , що насправді відбувається на місцях.

"В мене відчуття дежавю від Дениса Анатолійовича. Три місяці тому я був тут. Тут стояв його попередник. Я можу сказати йому те, що Гончаруку. Напевно ви щаслива людина, що не до кінця розумієте трагізму ситуації", - заявив Бойко, звертаючись до Шмигаля.

Співголова парламентської фракції роз'яснив, що він має на увазі: невиплачену зарплату лікарям, високі процентні ставки для малого бізнесу замість обіцяних 5-9% , а також вилучення грошей із бюджету, щоби сплатити борг МВФ. Водночас більшість країн пішли іншим шляхом: зуміли укласти з МВФ угоди щодо реструктуризації своїх боргів і залишили гроші в економіці своєї країни.

Нагадаємо, нещодавно Денис Шмигаль анонсував скорочення в чиновницькому апараті та підвищення зарплати чиновникам за рахунок зменшення питомої ваги премії в їхній зарплаті. Тобто тепер платня чиновників менше залежатиме від того, подобаються вони своєму керівництву чи ні.

Погони нового зразка представили у Міноборони: «щоб відрізнити будні від свят»
В Україні розробили військові погони нового зразка. Таким чином, як розповіли в Міноборони, буде можливість виправити брак парадної та парадно-вихідно...
Порошенко готовий купити “плівки Деркача“ за шалені гроші: дійзнайтеся, скільки коштує влада в Україні
Петро Порошенко, мабуть, не очікував, що стане фігурантом чергового касетного скандалу. Касетний “серіал“ Деркача добряче підмочив репутацію самопрого...
В Україні розпочнеться сезон дощів: яким регіонам варто підготуватися до злив і гроз
Недовгий період посухи зміниться сезоном дощів, гроз і злив. Синоптики прогнозують швидкий прихід атмосферного фронту, який принесе з собою рясні опад...
Обережно - менінгіт: доктор Комаровський нагадав, що в спеку небезпечний не тільки коронавірус
Відомий український педіатр, лікар вищої категорії Євген Комаровський нагадав батькам маленьких дітей, що в період літньої спеки берегти малюків слід ...
Зеленський переїхав жити на дачу: президент несподівано продав будинок
Володимир Зеленський раніше гучно заявляв, що на території державної дачі в Конча-Заспі треба проводити екскурсії і поселити дітей. Однак пан Президен...