Пожежі в Харкові і Києві: людські жертви і багатогодинна боротьба з вогнем

Вчора ввечері та сьогодні вранці спалахнули два масштабні пожежі в першій і другій столицях України. У Харкові загорілася старовинна двоповерхівка на вісім квартир. А в Києві вогонь охопив багатоповерхівку на Троєщині. На жаль, не обійшлося без людських жертв.

Пожежі в Харкові і Києві: людські жертви і багатогодинна боротьба з вогнем  - today.ua

У Харкові телефонний дзвінок на службу порятунку пролунав вчора о 18:10. Ті, хто телефонував, повідомили про пожежу в житловому будинку на вулиці Конторській. Горіло старовинна будівля, що є пам'яткою архітектури 19 століття. Полум'я спалахнуло в одній з восьми квартир будинку, розташованій на другому поверсі. У старовинному будинку вогонь поширювався з небаченою швидкістю. До моменту приїзду вогнеборців полум'я вже щосили вирувало на горищі, охопивши близько 200 квадратних метрів покрівлі.

Пожежі в Харкові і Києві: людські жертви і багатогодинна боротьба з вогнем На боротьбу з вогнем пожежникам знадобилося сім годин. Тільки після першої години ночі вони змогли погасити останні осередки загоряння.

Пожежі в Харкові і Києві: людські жертви і багатогодинна боротьба з вогнем На жаль, вогонь забрав людські жертви. Спочатку на сходовій клітці знайшли тіло молодої жінки, імовірно віком близько 30 років. Потім, у квартирі, виявили ще й чоловічий труп. Загиблому чоловікові було 58 років.

Причина пожежі поки невідома.

А в Києві пожежа в житловій багатоповерхівці на вулиці Закревського трапилася сьогодні вранці. На службу НС зателефонували о пів на дев'яту ранку. Виявилося, що горить 16-поверховий будинок. Пожежа спалахнула на 12 поверсі. Дим з 12-го поверху поповз на верхні поверхи будівлі.

Пожежі в Харкові і Києві: людські жертви і багатогодинна боротьба з вогнем На щастя, тут пожежникам вдалося приборкати полум'я набагато швидше, ніж у харківському старовинному будинку. Вже о 9:16 вогонь остаточно ліквідували. Попутно рятувальники також здійснили розвідку квартир. В одній з них, на 13-му поверсі, знадобилася допомога жінці, яка отруїлася чадним газом. Її евакуювали вниз і передали медикам.

Пожежі в Харкові і Києві: людські жертви і багатогодинна боротьба з вогнем За попередніми даними осередок загоряння знаходився на сходовій клітці і вже звідти вогонь пішов на квартири. Очевидці кажуть, що, як мінімум, дві квартири вигоріли повністю. Втім, це видно й на відео, що з'явилося в Facebook.

https://www.facebook.com/dtp.kiev.ua/videos/3949199405097210/

Нагадаємо, в грудні минулого року сталася масштабна пожежа в Одеському коледжі економіки. Коледж також знаходився в історичній будівлі, в якій вогонь поширився з небаченою швидкістю. Тоді загинуло багато студентів і викладачів цього навчального закладу.