Поліція пояснила внесені зміни до ПДР

Автор: Максимов Віталій

У жовтні 2023 року Кабмін України вніс три зміни до Правил дорожнього руху, щоб привести українське законодавство відповідно до законодавства Євросоюзу. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький розповів подробиці про ці нововведення.

Поліція пояснила внесені зміни до ПДР - today.ua

По-перше, водіям тепер потрібно завжди протягом усього року поза населеними пунктами вдень включати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Раніше це потрібно було робити лише у період з 1 жовтня до 1 травня.

Таке нововведення МВС запровадило, спираючись на досвід деяких країн Європи. Згідно з дослідженнями, використання днем денних ходових вогнів або ближнього світла фар на 15% знижує кількість ДТП. Очікується, що це допоможе знизити кількість аварій й на українських дорогах.

Чи внесли відповідні зміни до Правил дорожнього руху – Білошицький не уточнив. Згідно з пунктом 9.8 ПДР, з 1 жовтня по 1 травня у всіх ТЗ поза населеними пунктами мають бути включені денні ходові вогні, а якщо їх немає, то ближнє світло фар. За таке правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за ст. 125 КУпАП у вигляді попередження.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Поліція пояснила внесені зміни до ПДР

Отже, мають бути внесені відповідні зміни до Правил дорожнього руху. Але, повторимо, поки що не відомо, чи вже внесено зміни до ПДР.

Що ж до відповідальності за вищезгадане правопорушення, то вона не змінилася – закон передбачає попередження. Щоправда, інколи водіїв за таке порушення штрафують на 425 гривень за ч. 2 ст. 122 КУпАП (Порушення правил використання зовнішніх освітлювальних приладів).

По-друге, тепер не можна перевозити у ТЗ дітей, зріст яких менше 150 см, без використання дитячих утримувальних систем, що дозволяють пристебнути дитину ременем безпеки. Раніше заборонялося за таких умов перевозити дітей, які мають зріст менше 145 см.

Поліція пояснила внесені зміни до ПДР

За неправильне перевезення дітей водіїв штрафують за ст. 121 КУпАП. Штраф складає від 510 до 850 гривень. Якщо при неправильному перевезенні дітей сталася ДТП, то водія можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

По-третє, не можна зупиняти ТЗ на дорогах поза спеціальними місцями, позначеними дорожніми знаками. Таких знаків п'ять: 5.42.1, 5.42.2, 5.42.3, 5.43 або 6.15.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що зловмисники продали 50 автомобілів, які ввезли в Україну як гуманітарну допомогу для ЗСУ.