Корисніше, ніж ми думали: чому жінкам треба частіше їсти картоплю

Вчені з університету Мак-Мастера нещодавно з'ясували, що картопля набагато корисніше для організму жінок, ніж вважалося раніше. В ній міститься особливий білок, який стимулює роботу м'язів і замінює аналогічну речовину з їжі тваринного походження.

Корисніше, ніж ми думали: чому жінкам треба частіше їсти картоплю - today.ua

Фахівці розділили молодих учасниць експерименту на три групи, одна з яких протягом двох тижнів вживала в їжу по 25 додаткових грамів картопляного білка (ізоляту). Інша група не отримувала цієї речовини. Зазначимо, що до початку експерименту всі жінки харчувалися нормально, в їх раціон білки входили регулярно.

У жінок, які отримували додатковий білок, м'язи стали виробляти миофибриллярные білки особливо активно. За рахунок цього значно покращилася робота м'язів скелета.

Раніше вважалося, що тільки білок тваринного походження здатний зміцнювати м'язи. Але вчені заявили в один голос, що картопляний білок діє не менше, а можливо навіть і більш ефективно.

«Картопля виявився набагато кориснішою, ніж ми думали раніше, - говорять вчені. – Крім крохмалю в ній присутні компоненти, що надають благотворний вплив на роботу м'язової тканини».

З картоплі можна приготувати безліч смачних і корисних страв. Її можна їсти кожен день, але не всім. Які протипоказання до цього овочу?