Чи потрібно у спеку водієві включати екорежим, - роз'яснення експерта

Автор: Максимов Віталій

Синоптики прогнозують, що середина та кінець серпня 2023 року будуть не менш спекотними, ніж липень. Тому сьогодні ми розповімо про те, чи потрібно у спеку водію включати екорежим.

Чи потрібно у спеку водієві включати екорежим, - роз'яснення експерта - today.ua

Багато сучасних автомобілів вже навіть у базовій комплектації мають кілька режимів водіння. Вони потрібні для того, щоб краще була подорож у тій чи іншій місцевості, за певної погоди, за тих чи інших дорожніх умов.

Так, наприклад, ECO-режим призначений для економії палива та для того, щоб менше забруднювати атмосферу. Щоправда, багато автомобілістів стверджують, що якщо включити екологічний (економічний) режим, то жодної економії палива вони не помічають. Якщо і є у цьому випадку економія палива, то мінімальна.

На скільки конкретно знижується витрата палива в екорежимі - не відомо. Кожен автовиробник розуміє цей режим по своєму. Ford свого часу говорив, що Focus 2012 модельного року з екорежимом витрачає на 24% палива менше. Hyundai стверджує, що Active Eco знижує витрату палива на 7%. В цілому автовиробники стверджують, що ECO-режим сприяє більш економічному та екологічному водінню.

Популярні зараз

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

В Україні з 2025 року зміняться умови виходу на пенсію

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

Експерт журналу "За кермом" Олександр Виноградов вважає, що екорежим може допомогти в поодиноких випадках і лише за певних умов. За його словами, це одна з найменьш корисних функцій у сучасних автомобілів.

Він підкреслив, що для того, щоб економити паливо, потрібно змінити манеру водіння. Потрібно слабо тиснути на педаль акселератора, розганятися якнайменш інтенсивно, а також рідше гальмувати. За такої манери водіння витрата палива буде меншою, ніж із включеним екорежимом.

Чи потрібно у спеку водієві включати екорежим, - роз'яснення експерта

Якщо захоплюватися екорежимом, це може значно знизити термін експлуатації двигуна. При екорежимі автомобіль раніше, ніж належить, переходить на підвищену передачу. Стрілка тахометра часто падає вниз вже після досягнення 1900 об/хв.

Під час руху внатяг, на низьких оборотах, знижується продуктивність масляного насоса. Двигуну не вистачає масла. В результаті прискорюється зношування його деталей. На трансмісію теж чиниться негативний вплив.

До речі, через ECO-режим у деяких автомобілів можуть відбутися зміни в системі клімат-контролю. Компресор кондиціонера може не підключатись. Особливо це чутливо у спеку. Якщо влітку ви відчуєте, що не справляється кондиціонер зі своєю функцією, то, можливо, потрібно просто вимкнути режим ECO.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також при екорежимі можуть відбутися зміни в роботі інших енергоємних систем автомобіля. Наприклад, кермового управління.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як перевірити двигуни при купівлі вживаного автомобіля.