Наркотики допоможуть уникнути смерті від коронавірусу: вчені на порозі великого відкриття

Наркотики допоможуть уникнути смерті від коронавірусу: вчені на порозі великого відкриття - today.ua

Легкі наркотики можуть допомогти медикам у боротьбі з коронавірусом. Вони не захистять людину від зараження, однак допоможуть уникнути летального результату. Американські вчені з Південної Кароліни стоять на порозі важливого відкриття, яке допоможе врятувати сотні тисяч, а можливо й мільйони людей по усьому світу. Дослідження на кажанах уже дало стовідсотковий позитивний результат, повідомляє IFL Science.

Як відомо, до складу марихуани (канабісу) входить тетрагідроканнабінол (ТГК) – компонент, що має психоактивну дію. Цей компонент здатний зупинити гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС), який нерідко трапляється при ураженні легенів людини коронавірусом.

При цьому синдромі у людини розвивається гостра нестача кисню в крові. Через це  синіє шкіра і виникає задишка. І, на жаль, до половини таких випадків закінчуються летально. Однак смертельним виявляється не так сам синдром, як бурхлива реакція організму на нього – так званий цитокіновий шторм.

Він проявляється в тому, що організм піднімає на боротьбу з хворобою всі свої захисні сили. Імунна система обрушує на інфекцію дев'ятий вал свого супротиву. І ось тут-то організм не витримує цієї потужної внутрішньої битви. Людина може згоріти за лічені години.

Наркотики допоможуть уникнути смерті від коронавірусу: вчені на порозі великого відкриття

А ТГК, виявляється, здатний згладити піки цього бою, він дозволяє організму реагувати не так бурхливо, що дає можливість вижити і поступово одужати.

Дослідження на летючих мишах показали, що заражені тварини, до яких був застосований ТГК, перенесли пік хвороби більш легко і поступово одужали. При цьому летальність серед них виявилася нульова!

Залишилося лише випробувати цей засіб на людях. Хоча науковці майже упевнені, що механізм захисту буде практично таким самим. А отже, можна буде уникнути багатьох смертей від коронавірусу.

Нагадаємо, стало відомо, що коронавірус завдає удару не тільки легеням, але й багатьом іншим органам. Він також впливає на ендокринну систему, серце та збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Тіхановська записала тривожне звернення і зізналася, чому насправді покинула Білорусь
Головна опонентка Олександра Лукашенка на президентських виборах, Світлана Тіхановська, записала відеозвернення після того, як переїхала до сусідньої ...
У Києві спалили Tesla Андрія Богдана: всі подробиці
У ніч на 11 серпня невідомі у Києві підпалили автомобіль Tesla, який належав екс-керівнику Офісу президента Андрію Богдану. Інцидент стався близько 03...
Опонентка Лукашенка покинула Білорусь: “Знаходиться в безпеці“
Головна опонентка чинного лідера Білорусі Олександра Лукашенка виїхала з країни. Світлана Тіхановська зараз знаходиться в Литві. Про це повідомив міні...
Екс-нардепа Шепелєва засудили до 7 років в'язниці: отримав покарання за втечу і хабар
Колишнього народного депутата України Олександра Шепелєва засудили до семи років в'язниці. Рішення виніс Деснянський районний суд Києва. Екс-нардеп по...
Медики розвінчали головний міф про йодовану сіль: пора переставати вірити
Сіль - необхідний нашому організму продукт, однак, про користь і шкоду солі суперечки виникають постійно. Не можна заперечувати той факт, що майже 70%...