Коронавірус протікає у багатьох людей в дуже легкій формі, однак, це не означає, що такі пацієнти будуть застраховані від важких наслідків, які СOVID-19 залишає на внутрішніх органах. Страждати від пошкоджень легень, хронічної втоми і психологічних розладів перехворілі коронавірусом можуть до кінця життя.
Медики Національної лікарні Шрі-Ланки довели, що СOVID-19 провокує порушення ендокринної системи. Хронічна втома, яка виникає після хвороби, є результатом порушення функції надниркових залоз, при якій не виробляється достатньої кількості кортизолу. Другою причиною даного поствірусного синдрому може служити збій у роботі гіпофізарної системи, регулюючої наднирники.
Це відбувається тому, що патоген коронавіруса зв'язується з людським клітинним рецептором ACE2, який використовується в багатьох тканинах, у тому числі ендокринної системи. Саме він заражає клітини, викликаючи порушення вироблення гормонів.
У кращому разі ці симптоми протягом року після одужання зникають. Однак, щоб в цьому переконатися, не завадить зайвий раз здати аналіз на дефіцит кортизолу.
Популярні зараз
Українцям повідомили, як довго не підвищуватимуть тарифи на комунальні послуги
США вперше передадуть Україні системи мінування MOPMS
Українок братимуть на облік військовозобов'язаних після базової військової служби
Рютте заявив, що НАТО потрібно зосередитись на військовій допомозі Україні
Британські медики прийшли до висновку, що коронавірус підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера в майбутньому. Фахівці констатують, що у кожного десятого британця після виписки діагностують гостре ураження серця. Найважчі наслідки спостерігаються у тих, хто пройшов через інтенсивну терапію і ШВЛ. Ці люди вже ніколи не зможуть повернутися до колишнього життя.
Раніше повідомлялося, які нові симптоми коронавіруса виявили медики з США. На початку епідемії список симптомів коронавіруса містив підвищення температури, відчуття втоми, кашель, головний і м'язовий біль, біль у горлі, втрату нюху і відчуття смаку.