На Сонці стався колосальний вибух: Землю накрила потужна магнітна буря

Автор: Марченко Любов

Сонце поводиться надто активно. Останнім часом астрономи спостерігають на світилі вибухи колосальної потужності. Серія вибухів, які сталися з 3 по 5 травня, спровокувала сильну магнітну бурю Землі. Потоки сонячного вітру досягли земної магнітосфери опівночі з неділі на понеділок.

На Сонці стався колосальний вибух: Землю накрила потужна магнітна буря - today.ua

Про це повідомляє spaceweather.

Сонце поводиться непрогнозовано. Його активність зростає з кожним днем. Так, з 3 по 5 травня астрономи фіксували на нашому світилі вибухи колосальної потужності, що призвели до величезних викидів розпеченої плазми у космічний простір. Ці викиди були спрямовані у бік Землі. Нашу планета рятує те, що вона розташована на третій орбіті від Сонця. Якби вона знаходилася на ближчій орбіті, то світило перетворило би Землю на неживу розпечену пустелю, на якій не вижив би жоден мікроорганізм.

На щастя, сонячні вибухи провокують на Землі лише перебої з радіозв'язком і, звичайно, погане самопочуття людей.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Так, перший удар магнітної бурі викликав відключення радіозв'язку на коротких хвилях над західною частиною США і Тихим океаном. Цілу годину судна, які знаходяться в Тихому океані, залишалися без зв'язку.

Сьогодні, 8 травня, магнітна буря класу G3 вируватиме на всій планеті. Вчені попереджають про можливі перебої з інтернетом, стільниковим зв'язком та навігацією. Це може призвести навіть до порушення роботи штучних супутників Землі та виходу їх із ладу.

На Сонці стався колосальний вибух: Землю накрила потужна магнітна буря

Крім того, таку потужну бурю сповна відчують метеозалежні люди. Наші кровоносні судини та нервову систему чекає ще одне випробування на міцність. У такі дні постарайтеся максимально захистити себе і своє оточення від стресів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Працюйте у щадному режимі, по можливості робіть перерви в роботі. Не зловживайте алкоголем і віддайте перевагу здоровій їжі. Все це не може гарантувати гарного самопочуття та повністю вберегти від наслідків сонячної атаки, але принаймні значно скоротить ризики.

Нагадаємо, до Землі летить 40-метровий астероїд, який може зіткнутися з нашою планетою. На щастя, мешканці Землі ще мають 23 роки, щоб розробити план, як уникнути зіткнення.