Глава зовнішньополітичної служби ЄС Боррель натякнув Зеленському, що ЄС - не банкомат

Візит одного з керівників Євросоюзу, глави зовнішньополітичної служби ЄС Жозепа Борреля в Україні став своєрідним попередженням для керівництва нашої країни. Незважаючи на розгул ковіду в Україні, Боррель приїхав вивчити ситуацію зсередини і попередити Зеленського, що довготерпіння ЄС може скінчитися. Євросоюз не бачить в країні рішучих реформ і не бачить політичної волі керівництва в просуванні цих реформ.

Глава зовнішньополітичної служби ЄС Боррель натякнув Зеленському, що ЄС - не банкомат - today.ua

Судова реформа, усунення від влади олігархату, подолання корупції - те, чого Євросоюз чекає від України вже багато років поспіль, і що так сподівався побачити з приходом до влади команди Зеленського. Однак нічого цього немає, і навіть більше - влада почала гоніння на антикорупційні органи, намагаючись політизувати процес правосуддя.

Загалом, оскільки це був перший візит Борреля в Україну і його перше знайомство з Володимиром Зеленським, він не став вдаватися до рішучих заходів, зокрема, до скасування безвізу. Однак пальчиком Євросоюз пригрозив.

Глава зовнішньополітичної служби ЄС Боррель натякнув Зеленському, що ЄС - не банкомат Крім того, європейський чиновник заявив, що він бачить допомогу Євросоюзу Україні не в нескінченних грошових траншах, а в тих можливостях, які відкриваються перед нашою країною завдяки реформуванню суспільних інститутів і демократизації життя. Іншими словами, Євросоюз дає Україні вудку, якою вона повинна навчитися користуватися, щоби добути собі їжу, бо "рибні" запаси у самого ЄС теж не безмежні.

"Як я вже сказав президенту, ЄС не є благодійною організацією або банкоматом. Кращий спосіб підтримати Україну для нас - це допомогти в реформуванні країни. Але тільки українці власноруч можуть втілити ці реформи", - заявив Боррель в своїй статті, написаній за підсумками його українського візиту.

Він також зауважив, що в цьому році Україна зазнає труднощів через епідемію коронавірусу, однак такі труднощі випали на долю всього світу, а не тільки однієї країни.

"У другому кварталі поточного року ВВП України впав на 11,4%. Однак не всі актуальні проблеми в Україні пов'язані з COVID-19", - зауважує чиновник ЄС.

Влада олігархів в Україні тримається не тільки завдяки грошам і корумпованим держструктурам, каже Жозеп Боррель. В країні не буде справжньої демократії, поки основні джерела мовлення залишатимуться в руках олігархів. А в Україні практично всі телеканали залишаються "кишеньковими".

"Свобода інформації є киснем демократії, а незалежні медіа мають вирішальне значення в зусиллях України щодо забезпечення сталого інформаційного простору і активного громадянського суспільства", - підкреслив високий європейський візитер.

Нагадаємо, у Зеленського відреагували на чутки про можливе скасування безвізу для України. У МЗС повідомили, що всі чутки про це - не більше ніж "заяви політичних фігур".

ПриватБанк планує відмовитися від кредитних карт
ПриватБанк до кінця 2020 року планує встановити по всій території України не менше десяти тисяч платіжних біометричних POS-терміналів, які дозволяють ...
Кабмін вирішив звільнити від комуналки і збільшити пенсію деяким громадянам: дізнайтеся, кого торкнеться нововведення
Кабмін вирішив частково звільнити від комунальних витрат деких громадян, а також збільшити пенсійні виплати для членів сімей загиблих в АТО / ООС. Вид...
Долар після виборів продовжує зростати, євро різко просів: НБУ оновив курс валют
Курс долара в Україні, 29 жовтня, встановлений на рівні 28,40 грн/долар, що на 4 копійки більше, ніж в попередній банківський день. Незважаючи на те, ...
В Україні середня зарплата виросла на 550 гривень: хто з громадян отримує найбільше
Середня зарплата українців у вересні збільшилася на 4,8%, або на 552 грн, і тепер становить 11 998 грн. У той же час заборгованість по зарплатах в Укр...
Під час карантину в Україні подорожчають продукти: на що підвищаться ціни і чому
В Україні термін дії карантинних обмежень продовжили до кінця поточного року. У зв'язку з тим, що люди знову в холодну пору року опиняться на майже то...