Глава Міносвіти розповів, як виші почнуть новий навчальний рік: дистанційне навчання і різні дати початку семестру

В. о. міністра освіти Сергій Шкарлет днями побував у Київському політехнічному інституті, де поділився планами Міністерства на початок нового навчального року. Зокрема, йшлося про вищу школу.

Глава Міносвіти розповів, як виші почнуть новий навчальний рік: дистанційне навчання і різні дати початку семестру - today.ua

Епідемія коронавірусу, всупереч райдужним весняним прогнозам, нікуди не поділася і до перемоги над цією недугою ще дуже далеко. Тому заняття студентів у новому навчальному році матимуть свої особливості. Звичайно, очного навчання в аудиторіях, у звичній для студентів і викладачів обстановці, ніхто не має наміру скасовувати. Заняття проходитимуть, як і рік, два, десять років тому, в університетських аудиторіях.

При цьому ніхто також не виключає, що частина занять буде проходити дистанційно. Але це будуть лише ті заняття, які призначені для отримання додаткових знань.

"Дистанційне навчання буде тільки елементом отримання додаткових знань", - запевнив в.о. міністра.

Глава Міносвіти розповів, як виші почнуть новий навчальний рік: дистанційне навчання і різні дати початку семестру

Разом із тим, заняття у вишах матимуть, звичайно, свої "карантинні" особливості. Навчальні заклади вже отримали рекомендації від головного санлікаря України Віктора Ляшка щодо організації навчального процесу.

Що, зокрема пропонують:

  • Всі працівники навчальних закладів мають бути в масках. При цьому на роботу їх  допускатимуть лише, якщо у них нормальна температура.
  • Навчальний план і графік занять мають бути складені так, щоб в одній аудиторії знаходилося якомога менше людей.
  • Перед заняттям викладач має опитати студентів, як вони почуваються.
  • Якщо у когось виявлені симптоми респіраторної інфекції, такий студент має бути поміщений в окрему кімнату.
  • Заходити з вулиці в навчальний заклад і ходити його коридорами можна тільки людям у масках. Без маски можна лише сидіти на заняттях.
  • Всі заняття для однієї групи людей бажано проводити в одному приміщенні, щоб уникнути можливого перенесення інфекції з однієї аудиторії в іншу.
  • По можливості краще проводити заняття на відкритому повітрі.
  • Між кожними заняттями провітрювати аудиторії.
  • Стороннім особам вхід до навчальних закладів буде заборонений.

При цьому багато українських вишів уже заявили, що готові до будь-якої форми навчання. Тим більше, що дистанційну форму вдалося "обкатати" ще в минулому навчальному році.

Що стосується дати початку навчального року, то вона також може в цьому році виявитися різною у різних вишах. Приміром, у КПІ вирішили, що для першокурсників бакалаврату та магістратури навчальний рік розпочнеться з 21 вересня. Всі інші курси приступлять до навчання традиційно -1 вересня.

Нагадаємо, через зміщення дат ЗНО, зарахування студентів до вузів триватиме до 5 вересня, і навчальний рік у вищій школі розпочнеться орієнтовно з 15 вересня.

ДЖЕРЕЛОsegodnya