Ех, заживемо: прем'єр-міністр Шмигаль розповів, як в Україні зросте мінімальна зарплата

Вже з 1 вересня в Україні має зрости мінімальна зарплата. Про це, зокрема, повідомляється на сайті президента України.

Ех, заживемо: прем'єр-міністр Шмигаль розповів, як в Україні зросте мінімальна зарплата - today.ua

В інформації говориться, що президент поставив перед Кабміном питання щодо підвищення мінімальної зарплати. Звичайно, при теперішньому стані української економіки це непросто.

"Знаю, це нелегко – взяти і підвищити. Однак ми й не шукали легких рішень, коли прийшли до влади", - заявив Зеленський.

За дорученням гаранта глава Кабміну Денис Шмигаль і глава Мінфіну Сергій Марченко провели розрахунки і дійшли висновку, що мінімалку можна підвищити. Вони також представили графік поетапного підвищення мінімальної зарплати.

Отже, перший етап підвищення буде вже з 1 вересня. З початком осені розмір мінімальної зарплати мають намір підняти до 5 тисяч гривень. З 1 січня 2021 року її розмір становитиме вже 6 тисяч, а з 1 липня 2021 рівень мінімалки підніметься до 6,5 тисячі гривень.

Ех, заживемо: прем'єр-міністр Шмигаль розповів, як в Україні зросте мінімальна зарплата

Насторожує в цій інформації те, що це визначено, як попередній графік. Тобто, під цим "соусом" дати можуть бути переглянуті. І є підозра, що не на більш ранні.

Втім, президент демонструє оптимізм з цього приводу. А тому і уряд, очевидно, буде дуже старатися, щоби не стати черговим тимчасовим урядом.

"Виглядає цілком реалістично. Радий, що це можна реалізувати за рік. Добробут українців – головний показник нашої ефективності", - підсумував президент.

Нагадаємо, що зараз мінімальна зарплата в Україні становить 4 723 гривні.

А ось мінімальна пенсія вже точно зросте з 1 липня, оскільки вона прив'язана до прожиткового мінімуму. Тобто, вже через три дні мінімальна пенсія стане більше на 74 гривні. Крім того, незабаром уряд обіцяє щомісячні 500-гривневі надбавки до пенсій громадянам від 80 років і вище. А з нового, 2021 року, по півтисячі стануть доплачувати пенсіонерам, які досягли 75-річного віку.