Боротьба з кліщами: як не підхопити шкідника під час перебування в лісі

Як тільки у травні потеплішало, у лісах та парках нас підстерігають кліщі. Ці маленькі комахи можуть спровокувати великі проблеми, в тому числі і такі небезпечні захворювання, як енцефаліт і бореліоз. Як уникнути кліщів?

Боротьба з кліщами: як не підхопити шкідника під час перебування в лісі - today.ua

Найефективніший метод – зробити щеплення від цих хвороб. Але, якщо ви рідко буваєте в лісі і не бачите в цьому сенсу, тоді просто будьте уважні. Придбайте спеціальний спрей, який відмінно захищає від комах і кліщів у тому числі. Бризкайте засіб на одяг. Як відлякувача служить і натерте дігтярне мило, яке кладуть у кишеню.

Боротьба з кліщами: як не підхопити шкідника під час перебування в лісі

Надягайте на прогулянку по лісі одяг, що закриває все тіло, у тому числі – шкарпетки і головний убір. Ніколи не лягайте на голу траву. Носіть з собою підстилку з щільної тканини. Не рекомендується засмагати там, де є густа рослинність. Також украй небезпечно вішати верхній одяг на гілки дерев: так ви з великою часткою ймовірності підхопите кліща і принесете його додому.

Фахівці кажуть, що вірус енцефаліту вражає людину всього за 15 хвилин. Тому, якщо ви відчуваєте, що в лісі по вашому тілу хтось повзе, а, тим більше, якщо вас хтось кусає, огляньте шкіру. Якщо кліщ вже упився, витягніть його і зверніться до лікаря.

Подбайте також про своїх домашніх улюбленців: побризкайте їх спеціальними спреями. Іноді вони ходять в ліс без відома своїх власників. Дізнайтеся про історію однієї такої кішки.