В Україні введуть новий вид військової служби: Зеленський направив у Раду законопроект

В Україні введуть новий вид військової служби: Зеленський направив у Раду законопроект - today.ua

Верховна Рада України розгляне законопроект №3553, підготовлений Володимиром Зеленським. Президент пропонує ввести в країні новий вид військової служби для резервістів.

На даний момент документ знаходиться на розгляді профільного комітету. Ознайомитися з текстом законопроекту про новий вид військової служби для резервістів можна на сайті українського парламенту.

Метою законопроекту є призов на військову службу резервістів в особливий період. Всім призовникам, згідно викладеним у документі пунктам, будуть надані гарантії: соціально-правові, трудові та освітні.

Також Володимир Зеленський запропонував змінити порядок обліку військовозобов'язаних, призовників і резервістів.

Крім іншого, пропонується змінити підходи до визначення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства у сфері оборони країни, військового обов'язку, мобілізаційної підготовки.

В Україні введуть новий вид військової служби: Зеленський направив у Раду законопроектЯкщо Верховна Рада прийме законопроект, підготовлений Володимиром Зеленським, то за порушення правил військового обліку буде введений штраф від 510 до 850 гривень, за повторне порушення – від 850 до 1700 гривень.

Штраф за порушення мобілізаційної підготовки становитиме від 1700 до 3400 гривень для громадян та від 3400 до 5100 гривень для посадових осіб. За повторне порушення сума штрафів зросте від 3400 до 5100 гривень і від 5100 до 8500 гривень відповідно.

За навмисне псування або втрату військово-облікових документів доведеться сплатити штраф від 510 до 850 гривень, повторне порушення – від 850 до 1700 гривень.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський прокоментував висновки ЮНІСЕФ про те, що українці, які отримують заробітну плату в розмірі 5 – 6 тисяч гривень, - це бідні люди. Що сказав президент?

Підвищення цін на проїзд у Києві: Кличко зробив нову заяву
Мер Києва Віталій Кличко повідомив жителям і гостям столиці, що вартість проїзду у громадському електротранспорті, у зв'язку з підвищенням тарифів на ...
“Президент загубився“: Гонтарєва ошелешена заявою Зеленського про долар по 30 грн
Ідею президента Володимира Зеленського про штучну девальвацію гривні до 30 грн/дол. однією з перших розкритикувала екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарєв...
В Україні терміново закривають пляжі: що виявили у воді
В Україні мешканці п'яти міст можуть залишитись без улюблених місць відпочинку, там терміново закривають пляжі. Проби води на громадських пляжах показ...
Зеленський відреагував на смертельну ДТП під Києвом: водіям збільшать штрафи за нетверезе водіння
Президент Володимир Зеленський відреагував на смертельну ДТП, яка сталася на трасі під Києвом 12 липня. За словами глави держави, ця трагедія є страшн...
Європа не відкриє свої кордони для українців: у МЗС дали невтішний прогноз
Євросоюз 14 липня перегляне перелік країн, громадянам яких дозволений в'їзд у Європу під час карантину. В даний момент Україна знаходиться в “червоній...