В Україні ліквідують податкову вимогу ЄС: інакше грошей не дадуть

Європейський Союз не дасть Україні 600 мільйонів євро в рамках макрофінансової допомоги, якщо уряд не виконає умови. Йдеться про ліквідацію Державної фіскальної служби (ГФС). Вимога ЄС має бути виконана до кінця поточного року.

В Україні ліквідують податкову вимогу ЄС: інакше грошей не дадуть - today.ua

Як розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, податкова в країні буде ліквідована на вимогу ЄС до кінця 2020 року. Замість ГФС буде створений інший державний орган. Оскаржити в даному випадку вимогу ЄС не вийде.

«Це фактично умова для другого траншу. До кінця року ми повинні затвердити концепцію реформування державної податкової служби», — розповів Денис Шмигаль.

В Україні ліквідують податкову вимогу ЄС: інакше грошей не дадутьСуть переформатування податкової в Україні полягатиме в тому, що нині існуюча ГФС володіє повноваженнями знаходити порушення і вирішувати проблеми за допомогою силових інструментів. У такому вигляді фіскальна служба буде розформована. У нового, створеного на її базі, держоргану не буде силових повноважень, залишаться тільки можливості виявляти порушення.

«Нова служба... буде не силовий, а інтелектуальної. У неї буде доступ до баз даних, ресурсів, яка буде інтелектуально шукати фінансові порушення, визначати їх та передавати у відповідні органи», — пояснив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль прокоментував введення в Україні податку на пай. Що пропонує прем'єр?