Україна постраждає більше за всіх: в МВФ попередили про тотальне зубожіння населення

Новий прогноз МВФ по Україні виявився вкрай тривожним. За даними Фонду, незабаром жителі країни збідніють удвічі. Що стало причиною такого жахливого стану економіки держави?

Україна постраждає більше за всіх: в МВФ попередили про тотальне зубожіння населення - today.ua

У Міжнародному валютному фонді заявили, що Україна постраждає набагато сильніше в результаті кризи, що розвинулась на тлі пандемії коронавіруса, ніж інші країни Європи та світу. Так, прогнози аналітиків Фонду показали, що ВВП України впаде майже в два рази більше, на 8,2%, ніж світовий, де падіння фіксується на рівні 4,9%.

Постпред МВФ в Україні Йоста Люнгман під час відеоконференції Європейської бізнес-асоціації назвав два чинники, що руйнують економіку України . По-перше, в українців немає значних грошових запасів, якими в більшості випадків володіють жителі інших країн. Цей фактор стає причиною падіння рівня споживання. А по-друге, обмежена фіскальна підтримка економіки, що також обернеться стрімким погіршенням економічної ситуації в країні. В умовах пандемії коронавіруса безліч компаній збанкрутували, або скоротили робочі місця.

Україна постраждає більше за всіх: в МВФ попередили про тотальне зубожіння населенняВ МВФ вважають, що найближчим часом в Україні буде стрімко зростати рівень бідності і безробіття. Купівельна можливість зарплати буде постійно скорочуватися, населення почне бідніти. За попередніми підрахунками, рівень бідності зросте з 27 до 44 відсотків.

Єдиною можливістю для українців заробити трохи грошей на життя буде поїздка за кордон на заробітки, впевнені експерти. Сотні тисяч людей вже зараз чекають відкриття кордонів, щоб виїхати з країни.

Зазначимо, що Світовий Банк виділив 350 мільйонів доларів Україні на підтримку реформ для економічного відновлення. Але чи вистачить цих грошей на те, щоб повернути людям можливість жити і заробляти в рідній країні, на жаль, залишається під питанням.

Нагадаємо, раніше була оприлюднена чергова порція записів бесіди Порошенко і Байдена. Особливо цікаві висловлювання обох політиків про підвищення тарифів на газ для населення України та про отримання нового кредиту від МВФ.