Україна переходить на накопичувальну пенсійну систему: підводні камені реформи

Автор: Шевченко Лилия

1 січня 2021 року в Україні планується старт нового етапу пенсійної реформи. Починається часткове впровадження накопичувальної пенсії, яка поступово буде витісняти солідарну державну пенсію. Експерти назвали ряд підводних каменів даного нововведення, які боляче вдарять по українцях.

Україна переходить на накопичувальну пенсійну систему: підводні камені реформи - today.ua

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, на початку 2021 року в країні необхідно переходити на накопичувальну систему пенсійного забезпечення громадян. Політик упевнений, що це зробити реально вже з 1 січня.

На самому початку планується зробити відрахування невеликими. На накопичувальну пенсію збираються виділяти 2 % від податку на доходи фізосіб і 2 % ЄСВ. Всього 4 %. Цифри не здаються суттєвими, однак, як розповів кандидат економічних наук Олександр Хмелевський, державний бюджет навіть при таких несуттєвих відрахуваннях буде недоотримувати гроші, а значить, будуть скорочуватися соціальні програми і зменшаться виплати по солідарній пенсійній системі.

Координатор фонду соціальної ринкової економіки Людвіга Ерхарда Олег Лиховид вважає, що перехід на частково накопичувальну пенсійну систему не вирішить проблему катастрофічної бідності населення України. При цьому ще й серйозно постраждає бізнес. Поліпшити добробут народу можна лише шляхом нарощування продуктивності праці, всі інші хитрощі не допоможуть, вважає Лиховид.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

У Білому домі повідомили, коли розпочнеться постачання зброї в Україну

Україна переходить на накопичувальну пенсійну систему: підводні камені реформиДенис Шмигаль стверджує, що накопичити за трудові роки українці зможуть по 1 мільйону гривень, проте фахівці з ним не згодні. Якщо людина працює і отримує мінімальну зарплату 4723 грн, то за 35 років вона накопичить 80 тисяч. Не так вже й багато виходить.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, існує ряд серйозних ризиків. По-перше, накопичення громадян завжди є спокусою для влади, яка може почати «латати» дірки в бюджеті за рахунок цих коштів. По-друге, за роки свого існування українська гривня подешевшала в двадцять разів. Де гарантія, що через пару десятків років вона не проб'є чергове дно? Може статися так, що в майбутньому за 80 000 грн можна буде придбати продукти на вечерю і не більше.

Нагадаємо, раніше в рамках пенсійної реформи в Україні були змінені ключові моменти в забезпеченні громадян. Коли, в якому віці і скільки зможуть отримати українці, по виходу на заслужений відпочинок?