Долар різко злетів у ціні

279
Долар різко злетів у ціні - today.ua

Курс долара демонструє тенденцію до зростання. Станом на 14 березня на міжбанку курс гривні до долара становить 26,68 / 26,70. На готівковому ринку середній курс наблизився до позначки 27 грн/долар. Відзначається, що американська валюта подорожчала на 35 копійок. У фінансистів є кілька пояснень.

– Нинішній сплеск курсу варто пов’язувати з аукціоном Мінфіну та інтересом інвесторів до валютних ОВДП, що раніше стримувало валютна пропозиція і підігрівало попит, – каже директор казначейства банку “Кредит Дніпро” Олег Курінний.

Експерти також пов’язують нові тенденції з закінченням податкового періоду, під який досі активно конвертували долар. Ще один фактор, що вплинув на вартість валюти США, – це попит на долар з боку населення. Свята закінчилися, і люди стали активніше купувати валюту в “обмінниках” і системах інтернет-банкінгу, вважають експерти.

Зараз українці почали активно користуватися новою фінансовою послугою – онлайн-обміном валют. За перший місяць дії відповідного закону громадяни придбали у банків через інтернет близько 52 млн доларів.

Раніше американський журнал Forbes опублікував свій щорічний список найбагатших людей в світі. Станом на 1 березня 2019 року в Україні налічується сім доларових мільярдерів. Найбагатшим з них є Ринат Ахметов (його стан оцінюється в 6 мільярдів доларів). За ним слідують Костянтин Жеваго (1,5 мільярда доларів), Юрій Косюк (1,4 мільярда доларів), Віктор Пінчук (1,4 мільярда доларів), Геннадій Боголюбов (1,2 мільярда доларів), Ігор Коломойський (1,1 мільярда доларів) і Вадим Новинський (1 мільярд доларів).

загрузка...