Ахметова звинувачують у наймасштабнішому шахрайстві в Україні

11046
Ахметова звинувачують у наймасштабнішому шахрайстві в Україні - today.ua
Фото:Капитал

Українського бізнесмена Ріната Ахметова звинувачують в організації  наймасштабнішого шахрайства в Україні. Про це заявила секретар комітету Верховної ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Вікторія Войціцька.

За її словами, формула розрахунку вартості вугілля по принципу “Роттердам+” є злочинною схемою.

“Хочемо припинити це наймасштабніше в новітній Україні шахрайство, організоване Рінатом Ахметовим і владою. Кожен українець змушений щодня сплачувати Ахметову корупційну ренту. Разом ми вже сплатили майже чотири десятки мільярдів гривень ніким і нічим не передбаченого податку за схемою Роттердам+. Це слід припинити”, – пояснила політик.

Войціцька додала, що невідомо чим саме займався ДТЕК Ріната Ахметова на приватизованих ним за Януковича ТЕС. Зате йому вдалося підняти прибутковість підприємств до 23 мільярдів гривень і у 2017 році зайняти почесне місце у рейтингу мільярдерів. За даними секретаря, з липня Ахметов заробив на українцях близько 5 мільярдів гривень.

“І продовжує заробляти кілька десятків мільйонів кожного дня. А колеги з податкового комітету чомусь все зволікають з розглядом нашого законопроекту. Відтак вимагаємо негайного включення проекту 8626 до порядку денного податкового комітету і подальшого невідкладного ухвалення Верховною радою”, – зазначила секретар комітету з питань паливно-енергетичного комплексу.

Як відомо, на сьогодні енергохолдинг олігарха Ріната Ахметова контролює 75% ринку теплової генерації і 85% видобутку вугілля в країні.

Раніше повідомлялося, що Господарський суд Києва повернув компанії Ахметова пакет акцій “Укртелекому”.

загрузка...