Найбагатший олігарх України розпродує активи: що відбувається

Найбагатший олігарх України розпродує активи: що відбувається - today.ua

Один з найбільш багатих і впливових бізнесменів України почав активно розпродавати свою бізнес-імперію. Віктор Пінчук позбувається своєї частки в газовидобутку, медіанаправленні і в банківській сфері. На сьогоднішній день олігарх збіднів майже на третину.

Як стало відомо, переговори про продаж телеканалів СТБ та ICTV Пінчук вів з Віктором Медведчуком. Договір по СТБ вже підписаний, по другому телеканалу тривають переговори. Про це повідомило джерело з медіасередовища.

Також існує версія, що Віктор Пінчук продає свої активи в телеканалах частинами, окрім Медведчука, покупцями можуть стати російський мільярдер, співвласник «Альфа-Груп» Михайло Фрідман.

Крім того, повідомляється, що серйозні збитки зазнає компанія Пінчука «Інтерпайп», що спеціалізується на виробництві сталевих труб. За останній рік доходи фірми впали майже на 40 відсотків.

«Основний бізнес Пінчука, холдинг "Інтерпайп", за фактом банкрут», — упевнений екс-радник прем'єра Олексій Мушак.

До продажу найближчим часом також готують один з найбільших банків України, який належить Віктору Пінчуку, «Банк Кредит Дніпро». Про це розповів харківський бізнесмен Олександр Ярославський, заявивши про намір придбати акції банку.

Найбагатший олігарх України розпродує активи: що відбуваєтьсяКомпанія Geo Alliance, яка була одним з найбільш перспективних в бізнес-імперії Віктора Пінчука напрямів, за даними ЗМІ, була виставлена на продаж початку 2019 року. З компанії разом з Пінчуком має намір вийти також найбільший світовий трейдер вуглеводнів група Vitol.

На думку політолога Андрія Золотарьова, Віктор Пінчук має намір переїхати жити у Великобританію. Там у нього є своя нерухомість і багато друзів в політичних колах. Олігарх не має наміру більше фінансувати українські телеканали і «соросят», це виявилося дуже складно і дорого навіть для нього. Пінчук готується до «скромної олігархічної старості», вважає Золотарьов.

Тим не менш, свій вплив на політичні процеси в Україні Віктор Пінчук поки що зберігає. Він залишається основним власником акцій фракції в Парламенті «Голос». Експерти припускають, що Святослав Вакарчук залишив партію саме після розбіжностей з олігархом.

«Пінчук вкладається у всі проекти, так чи інакше орієнтовані на Демократичну партію США. Він звик до того, що частина з них виявляються провальними. Як показав досвід з "Голосом", більше дивідендів Пінчуку не принесла ця партія, а його пряма робота з "соросятами", які до недавнього часу були присутні в уряді України. Пінчук створить ще не один проект, з яким ми зіткнемося на виборах», — упевнений заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

Українців змусять відзвітувати за кожну гривню: банки вимагають підтвердження джерела грошей
В Україні перевірятимуть кожен банківський переказ. Навіть за 150 гривень доведеться звітувати. При виявленні порушень накладатимуться значні штрафи. ...
Коли в Україні знову потеплішає: Наталка Діденко засмутила прогнозом погоди
Народний синоптик Наталка Діденко розповіла, коли в Україні знову потеплішає і припиняться дощі з грозами. За словами метеоролога, терпіти холод і вог...
У ВООЗ закликали до посилення карантину: ослаблення призвело до другої і третьої хвилі епідемії
У світі почалася друга хвиля пандемії коронавіруса. У деяких країнах другу хвилю захлеснула ще сильніша третя. До таких плачевних наслідків призвело п...
Названі ознаки фальсифікації виборів в Білорусі: “80% за Лукашенко не проголосували“
Поки Олександр Лукашенко святкує свою перемогу на президентських виборах в Білорусі, в країні тривають мітинги тих громадян, які не згодні з попередні...
Алкогольний напій, який діє на організм, як парацетамол
Невелика доза цього алкогольного напою допоможе забути про головний біль. Однак лікарі закликають не зловживати, інакше ви отримаєте зворотний результ...