Найбагатший олігарх України розпродує активи: що відбувається

Один з найбільш багатих і впливових бізнесменів України почав активно розпродавати свою бізнес-імперію. Віктор Пінчук позбувається своєї частки в газовидобутку, медіанаправленні і в банківській сфері. На сьогоднішній день олігарх збіднів майже на третину.

Найбагатший олігарх України розпродує активи: що відбувається - today.ua

Як стало відомо, переговори про продаж телеканалів СТБ та ICTV Пінчук вів з Віктором Медведчуком. Договір по СТБ вже підписаний, по другому телеканалу тривають переговори. Про це повідомило джерело з медіасередовища.

Також існує версія, що Віктор Пінчук продає свої активи в телеканалах частинами, окрім Медведчука, покупцями можуть стати російський мільярдер, співвласник «Альфа-Груп» Михайло Фрідман.

Крім того, повідомляється, що серйозні збитки зазнає компанія Пінчука «Інтерпайп», що спеціалізується на виробництві сталевих труб. За останній рік доходи фірми впали майже на 40 відсотків.

«Основний бізнес Пінчука, холдинг "Інтерпайп", за фактом банкрут», — упевнений екс-радник прем'єра Олексій Мушак.

До продажу найближчим часом також готують один з найбільших банків України, який належить Віктору Пінчуку, «Банк Кредит Дніпро». Про це розповів харківський бізнесмен Олександр Ярославський, заявивши про намір придбати акції банку.

Найбагатший олігарх України розпродує активи: що відбуваєтьсяКомпанія Geo Alliance, яка була одним з найбільш перспективних в бізнес-імперії Віктора Пінчука напрямів, за даними ЗМІ, була виставлена на продаж початку 2019 року. З компанії разом з Пінчуком має намір вийти також найбільший світовий трейдер вуглеводнів група Vitol.

На думку політолога Андрія Золотарьова, Віктор Пінчук має намір переїхати жити у Великобританію. Там у нього є своя нерухомість і багато друзів в політичних колах. Олігарх не має наміру більше фінансувати українські телеканали і «соросят», це виявилося дуже складно і дорого навіть для нього. Пінчук готується до «скромної олігархічної старості», вважає Золотарьов.

Тим не менш, свій вплив на політичні процеси в Україні Віктор Пінчук поки що зберігає. Він залишається основним власником акцій фракції в Парламенті «Голос». Експерти припускають, що Святослав Вакарчук залишив партію саме після розбіжностей з олігархом.

«Пінчук вкладається у всі проекти, так чи інакше орієнтовані на Демократичну партію США. Він звик до того, що частина з них виявляються провальними. Як показав досвід з "Голосом", більше дивідендів Пінчуку не принесла ця партія, а його пряма робота з "соросятами", які до недавнього часу були присутні в уряді України. Пінчук створить ще не один проект, з яким ми зіткнемося на виборах», — упевнений заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

Новий податок на землю: українців зобов'яжуть платити за земельні ділянки
Уряд придумав для українців ще один податок на землю. Цим мінімальним податковим зобов'язанням обкладатимуться земельні ділянки дачних і садових коопе...
Помер Григорій Чапкіс: що відомо про хворобу знаменитого хореографа
Український хореограф Григорій Чапкіс, беззмінний суддя багатьох сезонів шоу “Танці з зірками“ помер у неділю, 13 червня, в Київській міській клінічні...
ПриватБанк порадував своїх клієнтів безкоштовним кіно
ПриватБанк повідомив новину своїм клієнтам, яка потішила усіх власників карти Visa. При певних умовах вони отримають необмежений та абсолютно безкошто...
Гороскоп на 14 червня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба обіцяє Дівам радісну звістку, а Терезам - любовні переживання
Гороскоп на понеділок, 14 червня 2021 року обіцяє всім знакам Зодіаку вдалий день для нових знайомств і для налагодження особистих стосунків. У цей де...
Індексація пенсій працюючим пенсіонерам: чому виплати підняли не всім
У червні працюючим пенсіонерам була проведена індексація пенсій. Однак виплати підвищили далеко не всім. По суті, реальну надбавку до пенсії отримав т...