Що робити, якщо опинилися під завалом: 5 головних кроків, щоб врятувати собі життя

Автор: Анастасия Березовская

Живучи у стані війни, українцям доводиться думати про нагальні проблеми. Щодня ми ризикуємо життям, просто навіть перебуваючи у наших власних будинках та квартирах. Поки російські окупанти роблять злочинні накази і запускають ракети по житлових кварталах та спальних районах, ніхто не в безпеці. Рятувальники вирішили розповісти, як поводитись, якщо опинилися під завалом. П'ять кроків, які допоможуть урятувати собі життя.

Що робити, якщо опинилися під завалом: 5 головних кроків, щоб врятувати собі життя - today.ua

Що робити, якщо опинилися під завалом?

Вижити під завалом цілком реально, навіть якщо придавило плитою чи меблями. Головне - дотримуватись п'яти рекомендацій рятувальників:

Перше та основне, що радять рятувальники – не намагатися звільнитися чи самостійно вибратися.

"Рекомендується не робити спроби самостійно вибратися з-під завалів. Також слід спробувати зміцнити стелю (нависаючий шматок стіни або плиту - Примітка редактора) у приміщенні меблями, конструкціями будинку, які є поруч", - розповів інспектор ДСНС Станіслав Балдін.

Популярні зараз

В Україні різко подорожчають продукти через підвищення тарифу на світло: названо перелік

Рада не підтримала ідеї Кабміну: українцям готують підвищення пенсій уже наступного року

У ТЦК заявили, що підприємства відправляють своїх співробітників до військкоматів

Українці активно купують квартири за кордоном: названо країни з найнижчими цінами на житло

Друге, і не маловажне - зберігати спокій. Після обвалу рятувальники прибудуть на місце за кілька хвилин. По можливості краще не рухатись, якщо є ризик погіршити своє становище та обрушити окремі частини зруйнованої будівлі.

Третє – під час пошуку рятувальники організовують хвилину тиші – припиняються всі роботи, щоб почути людей, які перебувають під завалами. Ось у цей момент потрібно кричати якнайсильніше, світити ліхтариком або телефоном, якщо пощастило мати їх при собі.

Четверте - у жодному разі не включати запальничку, не запалювати сірники. При руйнуванні будинку може витікати газ, і тоді може статися вибух.

Що робити, якщо опинилися під завалом: 5 головних кроків, щоб врятувати собі життя

Що робити, якщо придавило кінцівку? Якщо немає сил звільнитися, то, крім дотримання всіх вище перерахованих порад, потрібно зберегти кінцівки. Для цього рятувальники ДСНС рекомендують робити масаж області поряд із місцем, що знаходиться під завалом. Таким чином кров циркулюватиме і вдасться врятувати кінцівку. Якщо ж іде кров, потрібно накласти тугу пов'язку, наприклад, розірвавши на собі одяг.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дуже сподіваємося, що ці рекомендації не стануть у нагоді жодному українцю та мешканцю України!

Нагадаємо, українцям розповіли послідовність дій під час вибуху та обвалу будівлі.