Росія змінила тактику в Азовському морі: всі подробиці (відео)

Тактика дій російських прикордонників в акваторії Азовського моря дещо змінилася. Вони максимально довго затримують іноземні судна, які йдуть в українські порти на Азовському морі, не даючи їм дозвіл на прохід Керченською протокою. Про це заявив помічник голови Державної прикордонної служби України, Олег Слободян.

Росія змінила тактику в Азовському морі: всі подробиці (відео) - today.ua
Фото:unian.net

"Статус Азовського моря, мабуть, не має прецедентів у світі. Воно, дійсно, вважається внутрішнім морем двох держав, і будь-яка країна може вільно пересуватися по акваторії, оглядати судна, якщо є найменша підозра, що судно може перевозити або заборонені предмети, або займається якоюсь незаконною діяльністю. Дійсно, Російська Федерація намагалася діяти так, щоб не порушувати цей договір від 2004 року. Хоча, якщо подивитися під лупою, то, звісно, порушення знайдуться", – пояснив Слободян.

Політик додав, що окупанти ставлять іноземні судна на якір, і вони змушені там стояти два-три-пять, а то і сім днів, очікуючи на дозвіл на проходження Керченською протокою. Йдеться переважно про судна третіх країн.

"Звісно, там є і українські судна. Виходить цікава ситуація, коли ті судна, які йдуть в російські порти на Азовському морі, вільно проходять, без затримок, а всі судна, які йдуть в українські порти, змушені стояти по кілька днів. Але насправді Керченська протока також є протокою, рішення про проходження якої приймає дві сторони – і Україна, і Росія. Так було до анексії Російською Федерацією Криму", – зазначив політик.

https://youtu.be/_Jd27wL289M

Раніше повідомлялося, що російський прикордонний катер типу Мангуст провокував українські судна Донбас та Корець.

Також відомо, що Росія розпочала військові навчання в Арктиці, де Збройні сили запустили протикорабельні ракети з бойового комплексу «Бастіон».

ДЖЕРЕЛО5 канал