Росія відмовилася від ідеї “спостерігати” за виборами в Україні

630
Росія відмовилася від ідеї "спостерігати" за виборами в Україні - today.ua

ЦВК України відмовила Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ в акредитації 24 громадян Росії у складі місії зі спостереження за президентськими виборами. В нинішніх умовах Російська Федерація змушена відмовитися від направлення спостерігачів в Україну. Про це повідомляється на сайті МЗС РФ.

Зовнішньополітичне відомство країни-агресора заявило, що рішення української влади не відкривати виборчі дільниці в Росії нібито позбавила конституційного права голосу “мільйонів громадян України”, що знаходяться в РФ.

Крім того, МЗС Росії заявило і про обмеження виборчих прав українців, що проживають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і навіть тимчасово переміщених осіб.

“Зловживання” і “нарікання” на хід виборчої кампанії моніторингової місії БДІПЛ ставлять під питання легітимність результатів майбутніх виборів, – наголошується в заяві.

У той же час відомство Сергія Лаврова збирається продовжувати стежити за ходом виборчої кампанії в Україні, незважаючи на відсутність в країні російських спостерігачів, тісно взаємодіючи з виконавчими структурами ОБСЄ і розраховуючи отримати “об’єктивну картину”.

Нагадаємо, 28 лютого 2019 року набув чинності закон про заборону допуску російських спостерігачів на вибори в Україні. Цим законом визначається, що офіційним спостерігачем від інших держав та міжнародних організацій не може бути людина, яка є громадянином (підданим) Росії, або ж особа, пропозиції по якій ініційовані або внесені РФ.

Прес-секретар Путіна, у свою чергу, заявив, що недопущення російських спостерігачів на вибори в Україні ще не означає, що РФ не визнає результатів волевиявлення українців. При цьому представник Кремля наголосив, що недопущення спостерігачів із Росії “знижує легітимність виборів” президента України.

загрузка...