Росія погрожує Україні новими затриманнями у Керченській протоці

2581
Росія погрожує Україні новими затриманнями у Керченській протоці - today.ua
Фото: narodna-pravda.ua

Член комітету Ради федерації РФ з оборони та безпеки Франц Клінцевич заявив, що Росія буде будь-якими способами зупиняти усі кораблі, які незаконно проходитимуть Керченською протокою.

“Ніяких сенсацій, ніякої бравади не буде. Прикордонники відповідно до російського законодавства забезпечують кордон РФ. Будуть на цьому кораблі американці, поляки, німці якісь інші національності – вони всі є в такій ситуації злочинцями, порушниками кордону, і вони будуть затримані. Якщо це буде неможливо, то буде жорстко припинена спроба порушення кордону”, – заявив представник Росії.

Клінцевич додав, що Росія буде контролювати ситуацію поблизу Керченської протоки безпілотниками та технічними засобами.

Відзначається, що таку заяву Клінцевич зробив у відповідь на слова екс-заступника начальника Генштабу ЗСУ генерала Ігоря Романенка, який розповів, що Україні необхідно при підтримці своїх західних партнерів продовжувати спроби проходу військових кораблів через Керченську протоку.

“Тут є два варіанти. Якщо наші військові кораблі пройдуть по Керченській протоці, значить, таким чином ми доведемо, що причиною інциденту були витівки Путіна, оскільки і в цей раз наші кораблі проходили так само, як завжди. Чесно кажучи, саме так і було , і побічно Путін підтвердив це на підсумковій прес-конференції. Якщо наші кораблі будуть зупиняти, таким чином, буде дезавуйована позиція Росії”, – зазначив генерал Романенко.

За його словами, нові спроби проходу потрібно здійснювати з установкою відео і аудіозасобів контролю, і транслювати всі переговори з російськими структурами, починаючи з виходу з Одеси.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна планує ще один прохід військових кораблів через Керченську протоку. Такий прохід може відбутися вже незабаром за участю представників ОБСЄ і міжнародних організацій.

За словами Турчинова, для України це принципово. Інакше Росія фактично виконає своє завдання по захопленню Азовського моря, пред’явить світу самовизначені нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму.

Раніше у Путіна заявили, що Росія не збирається захоплювати українські міста Маріуполь і Бердянськ, щоб “пробити коридор” до Криму.

загрузка...