Путін підписав указ про припинення ядерного договору зі США

36
Путін підписав указ про припинення ядерного договору зі США - today.ua

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, який зупиняє виконання Росією Договору між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності від 1987 року (РСМД). В указі йдеться про те, що дія договору між Росією та США про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності призупинено “до усунення США допущених ними порушень зобов’язань” за договором або до припинення його дії. Також зазначається, що указ набирає чинності з дня його підписання.

У Вашингтоні заявляли про припинення виконання Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД) ще 2 лютого 2019 року. Ще восени 2018 року президент США Дональд Трамп попереджав про вихід із РСМД, так як Росія продовжує виробляти і приймати на озброєння заборонені крилаті ракети.

Тим часом міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна повинна зробити все можливе для власного захисту після припинення ядерного договору між США і Росією. За словами Клімкіна, Україні варто готуватися до нових викликів після припинення дії ракетного договору, адже скасування угод змінює певні розрахунки.

– Звичайно, ми повинні використовувати все для того, щоб себе захистити, – сказав Павло Клімкін. – Логіка Росії не для захисту Росії. Вона для того, щоб користуватися безпекою як товаром на відповідній біржі. Тому така поведінка Росії призвела до нової логіки гонки озброєнь.

загрузка...