ПЦУ зробила важливу заяву щодо перенесення дати святкування православного Різдва

Автор: Марченко Любов

Християнам східного обряду дозволили святкувати православне Різдво в один день із католицьким. Щоправда, перенесення дати святкування дозволяється як виняток. Тож адепти Григоріанського календаря відзначатимуть Різдво як звикли – 7 січня. Натомість ті, хто віддає перевагу Юліанському календареві, святкуватимуть народження Христа 25 грудня.

ПЦУ зробила важливу заяву щодо перенесення дати святкування православного Різдва - today.ua

Таке рішення, що має назву "Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового на Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.",  ухвалив Священний Синод Української Православної Церкви (ПЦУ).

У документі, зокрема, говориться, що Синод дозволяє як виняток перенести святкування Різдва на 25 грудня. Водночас члени Синоду зауважують, що перенесення дати Різдва має бути спільним волевиявленням церковної громади та її настоятеля.

"Як виключення дозволити за рішенням настоятеля та громади 25 грудня 2022 р. звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської Митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння", - йдеться в рішенні Синоду.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

Письмовий звіт щодо чисельності учасників богослужіння потрібен ієрархам ПЦУ для того, аби зробити статистичний аналіз щодо можливого переходу усіх вірян ПЦУ до нової дати святкування Різдва.

ПЦУ зробила важливу заяву щодо перенесення дати святкування православного Різдва

За словами членів Синоду,  серед українців-християн східного обряду вже давно точиться дискусія щодо дати святкування Різдва. Більшість християнських конфесій світу відзначають  Різдво саме 25 лютого. Немало християн вважають, що святкування має відбуватись в один день із рештою світу.   

"Через обставини війни, у публічному просторі можуть загостритися календарні суперечки. Крім того це рішення ухвалено для вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін у даті відзначення Різдва", - йдеться в обґрунтуванні цього документу.

Отже, не виключено, що саме на основі отриманої статистики верхівка ПЦУ вирішуватиме, переносити дату святкування Різдва остаточно чи залишити як було.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, християн, які святкуватимуть Різдво за західним обрядом, 25 грудня, у цей день звільнять від посту. Щоправда, незрозуміло, чи таке послаблення діятиме лише один день, чи звільнення буде поширюватись і на наступні дні.

Нагадаємо, перша леді України Олена Зеленська ще на початку війни  звернулася до Всесвітньої ради церков з приводу масової загибелі дітей від російської військової агресії.