ПриватБанк буде стежити за українцями через смартфони: що сталося

ПриватБанк почне відслідковувати переміщення деяких своїх клієнтів за допомогою програми Приват24 через функцію визначення геопозиції. Під "прицілом" опиняться в першу чергу підприємці, зареєстровані як ФОП. Все це відбуватиметься в рамках нововведень у процедурі проходження верифікації клієнтів фінустанови.

ПриватБанк буде стежити за українцями через смартфони: що сталося - today.ua

У кінці 2019 року власники рахунків ФОП отримали від фінансової установи нові анкети про проходження верифікації, в яких була обов'язкова графа про дозвіл відстежувати геопозицію підприємців, яку всі підписали. Обійти цю процедуру ніяк не можна було. Тим, хто не поставив підпис, ПриватБанк грозився заблокувати рахунки.

У зв'язку з нововведенням ПриватБанк тепер буде відстежувати пересування клієнтів через додаток Приват24, встановлений у кожного на смартфонах. Без згоди на отримання геолокації подальше користування банківським рахунком буде неможливо.

Підприємці обурені подібним кроком, на який пішов банк, і розцінюють дії фінустанови, як шантаж. Адже якщо не підтвердити геолокацію, клієнти ПриватБанку просто втратять доступ до своїх рахунків. Їм не залишили жодного альтернативного вибору.

Працівники ПриватБанку пояснюють, що хочуть захистити своїх клієнтів від шахраїв, тому і пішли на екстрені заходи задля підвищення безпеки платежів. Тепер система буде бачити, де знаходиться клієнт, і де він розраховується онлайн через Приват24.

Раніше повідомлялося, який графік роботи буде у ПриватБанку у святкові новорічні дні.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua