Супрун розповіла, як уникнути проблем із зубами мудрості

Ускладненням від зубів мудрості завжди простіше та дешевше запобігти, ніж потім лікуватись у хірургів-стоматологів та щелепно-лицевих хірургів. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Супрун розповіла, як уникнути проблем із зубами мудрості  - today.ua
Фото:BBC.com

"Найчастіше зуби мудрості прорізаються у віці від 16 до 26 років. Щоб запобігти ускладненням, варто проходити огляди у стоматолога та робити рентгенографію для оцінки стану зубів. Видаляти зуби мудрості необхідно у разі гнійно-запальних процесів у м'яких тканинах, при розвитку кіст щелепи та у випадку травмування зубом мудрості слизової оболонки порожнини рота.Також є ортодонтичні показання для видалення зубів мудрості, наприклад, при скупченості зубів або зміщенні зубів верхньої та нижньої щелеп ", - детально розповів щелепно-лицевий хірург Євген Фесенко.

Для полегшення зубного болю лікар рекомендує часто полоскати порожнину рота розчинами антисептиків (наприклад, водним розчином хлоргексидину), приймати нестероїдні протизапальні препарати (але не більш як 3-5 днів). Щодо подальшого плану лікування обов’язково необхідно проконсультуватися з лікарем-стоматологом.

Нагадаємо, Уляна Супрун розповідала, що токсичні речовини у хутрі можуть спровокувати рак.