“Президент не повинен назначати голову КМДА“: партія “Голос“ підтримала Кличка

В партії "Голос" Святослава Вакарчука заявили, що главою КМДА має бути особа, обрана киянами, а президент не має ніякого права втручатися у цей вибір. Цю інформацію від імені політсили передала народний депутат від партії "Голос" Кіра Рудик.

“Президент не повинен назначати голову КМДА“: партія “Голос“ підтримала Кличка - today.ua

"Київську владу обирають саме кияни, і вони не сприймають розділення посад мера і голови КМДА. На жаль, формально це досі дозволено законодавством, але ми закликаємо не зловживати цією шпариною. Та перший законопроект, який я подам, усуне цю можливість в принципі", - сказала нардеп.

Опитування киян, проведене соціологічною групою "Рейтинг", показало, що 72% жителів столиці погоджуються з тим, що президент не повинен назначати голову КМДА. При цьому, 56% опитаних незадоволені роботою чинного голови міської адміністрації.

За словами Рудик, в партії "Голос" запропонували законодавчо закріпити єдність посад обраного міського голови і голови КМДА.

"Люди висловились за демократичну систему. Якщо їх не влаштовує робота чинного очільника, вони змінять його на виборах. Обранця, а не систему", - додала вона.

Як відомо, глава Офісу президента України Андрій Богдан не виключив поділ посад мера Києва і голови Київської міської державної адміністрації.

Раніше Віталій Кличко нагадав, що мер Києва — виборна посада, і за нього проголосували жителі столиці. Тому він не хоче бути "номінальним" мером, і виступив проти розділення повноважень міського голови та голови КМДА.

ДЖЕРЕЛОnv.ua