Прем'єр Шмигаль обіцяє українцям неймовірну середню зарплату - “на рівні 15 тисяч“

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль обіцяє українцям "захмарні" зарплати, причому не колись, а вже найближчим майбутнім, у 2022 році. Своїми планами очільник уряду поділився у Facebook. Для цього є всі передумови, переконаний керманич української економіки.

Прем'єр Шмигаль обіцяє українцям неймовірну середню зарплату - “на рівні 15 тисяч“ - today.ua

Так, підсумки червня засвідчили: вітчизняна економіка після кризи вийшла на висхідну пряму. Середня червнева зарплата по державі склала 11,6 тисячі гривень. Це – вище, ніж українці отримували до кризи, і це  свідчить, що люди повертаються на роботу після карантину та економіка потроху відновлюється. Однак така зарплата – не межа, а лише етап на висхідному шляху зростання народного добробуту, переконаний прем‘єр.

Прем'єр Шмигаль обіцяє українцям неймовірну середню зарплату - “на рівні 15 тисяч“

Причому ці заробітки будуть підкріплені реальними досягненнями економіки. Зокрема, держава намагається створити сприятливий економічний клімат для фермерства.

"Вже понад 5 млрд доступних кредитів видано за програмою «5-7-9%» і ще більше ніж 300 млн грн компенсовано нашим фермерам, аби вони також могли отримати дешевий ресурс для розвитку власної справи", - пише прем'єр.

Можна також обережно спрогнозувати стійке зростання промисловості. Зокрема в липні вона дала приріст на 1,4% проти червня. Звісно, за загальними цифрами промисловість поступається минулорічним показникам, але ж торік і коронакризи не було. Однак останні три місяці в промисловості спостерігається зростання, а отже, вже можна говорити  не про випадковість, а про тенденцію.

Крім того, розпочата владою боротьба з тіньовими схемами і так званими "скрутками" в економіці вже почала приносити результати. За перші 8 місяців року прогнозується зібрати на 49 мільярдів гривень більше, ніж торік за аналогічний період.

Прем'єр Шмигаль обіцяє українцям неймовірну середню зарплату - “на рівні 15 тисяч“

Уряд також продовжує приватизацію збиткових державних підприємств. З одного боку, держава позбувається баласту, з іншого – отримує за це гроші. Водночас прем'єр наголошує, що в Україні затверджено перелік об'єктів, які приватизації не підлягатимуть. Це – стратегічні підприємства, а також підприємства оборонної галузі.

"Серед іншого це Нафтогаз, Укрпошта, Укрзалізниця, Енергоатом та інші. Всі вони залишаться під керівництвом держави. Також не будуть приватизовані понад 100 підприємств оборонного сектору", - запевняє очільник уряду.

Водночас, як вирішиться доля ще одного стратегічного підприємства – компанії "Мотор Січ" – невідомо. Адже вона вже давно не державна, але все ще українська. Зараз за володіння цим високотехнологічним підприємством авіапрому змагаються Китай і США. Щоправда, президент Зеленський заявив, що це підприємство має залишитися українським. Але чи вистачить йому снаги відстояти свою позицію, коли високопоставлені іноземці нашіптують йому по телефону свої настирливі поради, хтозна?