Посольство США зробило заяву з приводу ситуації з ПриватБанком

610
Посольство США зробило заяву з приводу ситуації з ПриватБанком - today.ua
На фото: Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович

У 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та Національного банку націоналізувати ПриватБанк на вимогу колишніх власників в якості єдиного ефективного методу захисту вкладників банку і стабільності фінансової системи. Про це йдеться у заяві Посольства США в Україні.

Для цього необхідно було влити близько 160 млрд. грн. коштів українських платників податків для відновлення платоспроможності банку, що забезпечило довгострокову життєздатність ПриватБанку, захистило гроші мільйонів українських громадян і зміцнило економічне здоров’я країни.

“У цьому контексті ми вітаємо реформу корпоративного управління ПриватБанку на чолі з незалежною наглядовою радою, а також трансформацію її бізнес-моделі, що вже призвело до посилення ефективності та стабільності всієї банківської системи”, – йдеться у повідомленні Посольства.

Сполучені Штати продовжують підтримувати зусилля НБУ щодо реформування фінансового сектору країни, у тому числі шляхом запровадження принципів розумного корпоративного управління, а також зусиль Міністерства фінансів щодо реформування корпоративного управління в державних банках.

У Посольстві наголошують на важливості того, що українська влада продовжує зусилля щодо відшкодування збитків від колишніх власників та пов’язаних сторін збанкрутілих банків.

“Міжнародні партнери України будуть уважно стежити за розвитком подій у цій сфері”, – заявили у Посольстві США.

Нагадаємо, у четвер, 18 квітня, Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення про виведення банку з ринку з участю держави, задовольнивши позов його колишнього власника Ігоря Коломойського.

У свою чергу, ПриватБанк заявив, що не обмежував зняття грошей з банкоматів, оскільки не бачить нестандартних ситуацій.

загрузка...