Порошенко прокоментував підвищення ціни на газ

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна взяла на себе зобов’язання зрівняти внутрішні і зовнішні ціни на газ ще у 2008 році. Про це він повідомив сьогодні під час зустрічі з українськими бізнесменами.

Порошенко прокоментував підвищення ціни на газ - today.ua
Фото:novorosinform.org

"Хто на той час був прем'єр-міністром, я називати не буду. Французькою це звучить так: "Шерше ля фам". Але хто б там не був, подібні зобов’язання носять не персональний характер, а міжнародно-правовий. Хоча, брали одні, а повертати мають інші", - додав президент.

За його словами, Меморандум з МВФ був підписаний між тодішнім керівником МВФ Домініком Стросс-Канн та прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко рівно 10 років тому. Розрахунки по старих кредитах наразі складають 54 млрд гривень боргу. Якби Україна не повинна була виплачувати транш, тарифи на газ для населення не підвищували б.

Порошенко також заявив, що дешевий газ подають в "російській клітці",  і лише так можна виконати обіцянку про зниження тарифів.

Нагадаємо, сьогодні Петро Порошенко повідомив, що понад 4,5 мільйони українців офіційно отримують мінімальну заробітну плату.

Раніше повідомлялося, що НАК "Нафтогаз України" затвердив остаточні ціни на газ для населення, які діятимуть з 1 листопада 2018 по 30 квітня 2019 року.

ДЖЕРЕЛОУНІАН