«Північний потік-2» загрожує єдності країн Європи

26
«Північний потік-2» загрожує єдності країн Європи - today.ua

«Північний потік-2» становить загрозу для безпеки в Європі, де вже сформувалась опозиція його будівництву. Він може розділити країни ЄС та зробити їх ще більш залежними від російського газу.

Про це поінформував радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту США Бенджамін Шмітт, повідомляє НАК «Нафтогаз України».

За словами радника, в Європі сформувалась опозиція будівництву «Північного потоку-2», адже проект може розділити країни ЄС та зробити їх залежними.

«Цей проект для того, щоб отримати якісь важелі управління в Західній Європі та мати політичний вплив для того, щоб допомогти російським геополітичним цілям. Тобто, це фактично є російська кампанія проти Західної Європи», – сказав Шмітт.

Як відомо, голова МЗС Великої Британії Джеремі Хант закликав Європейський Союз заблокувати проект «Північний потік-2», який підриває енергетичну політику ЄС.

Голова латвійського МЗС Едгар Рінкевичс також висловив побоювання, що проект Північний потік -2 «може підсилити залежність від одного домінуючого постачальника і маршруту доставки, а також суперечить принципам Енергетичного союзу».

Нагадаємо, що радник Президента США застерігає, що Росія може не дотримати обіцянки щодо «Північного потоку-2».

загрузка...