Пенсії в Україні: які пільги передбачаються для матерів дітей з інвалідністю

В Україні правила виходу на пенсію для жінок, які мають дітей з інвалідністю, відрізняються від загальних. Так, у Пенсійному фонді України повідомили, що жінки, які мають дітей з інвалідністю та виховали їх як мінімум до шестирічного віку, отримують право вийти на пенсію в 50 років за умови наявності страхового стажу не менше 15 років.

Пенсії в Україні: які пільги передбачаються для матерів дітей з інвалідністю - today.ua

Слід зазначити, що до дітей з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років.

"При призначенні пенсії за віком матерям дітей з інвалідністю, які виховали їх до шестирічного віку, факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку - на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини", - повідомляють у ПФУ.

Інвалідність дити має бути засвідчена випискою з акта огляду в МСЕК, медичним висновком закладу охорони здоров’я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги.

У випадку визнання інвалідності у дитини після досягнення шестирічного віку надається висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що дитина мала медичні показання для визнання її дитиною з інвалідністю до досягнення шестирічного віку.

Раніше повідомлялось, що пенсії і соціальні виплати в Україні підвищать одразу для декількох категорій пенсіонерів до кінця поточного року.