Обрано голову Інтерполу: кандидатуру Росії відхилено

43
Обрано голову Інтерполу: кандидатуру Росії відхилено - today.ua

Сьогодня, 21 листопада, на сесії Генеральної асамблеї Інтерполу в Дубаї відбулися вибори директора організації. Головою Інтерполу обрали Кім Чен Яна з Південної Кореї. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на своїй сторінці в Twitter.

“Кандидатура Росії відхилена. Ця битва виграна. Спасибі всім! Слава Україні!”, – написав Аваков.

Як відомо, кандидатуру Кім Чен Яна на посаду голови Інтерполу підтримали в США.

Раніше цю посаду обіймав Мен Хунвей. У жовтні стало відомо про його зникнення. Пізніше в Китаї повідомили, що він перебуває під слідством. Його затримали для допиту. Після арешту, 7 жовтня, він подав у відставку. Виконуючим обов’язки президента став Кім Чен Ян.

Одним з головних кандидатів на цю посаду був представник Росії Олександр Прокопчук, який з 2016 року обіймав посаду віце-президента організації.

Україна виступила проти призначення Прокопчука. Зокрема, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо його очолить росіянин. Він також наголосив, що таке призначення “є абсурдним і таким, що суперечить духу і цілям організації”.

Також четверо сенаторів-членів Гельсінської комісії США звернулися до американського президента Дональда Трампа і генеральної асамблеї Інтерполу з проханням перешкодити російському генерал-майору Олександру Прокопчуку зайняти пост президента Міжнародної організації кримінальної поліції.

Нагадаємо, також раніше депутат Європарламенту Ребекка Гармс заявила, що країни Євросоюзу повинні вийти з Інтерполу, якщо його очолить росіянин.

загрузка...