Нові дорожні знаки, номери і штрафи: Зеленський підписав закон про електромобілі

Вчора, 6 серпня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про доступ електромобілів до зарядних станцій, прийнятий на останньому засіданні Верховної Ради 8-го скликання. Про це повідомляється на сайті українського парламенту.

Нові дорожні знаки, номери і штрафи: Зеленський підписав закон про електромобілі - today.ua

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”, зокрема передбачає:

  • "Зелені номери" – видачу спеціальних номерів для електрокарів (з зеленими буквами і цифрами, їх ще належить розробити);
  • Нові дорожні знаки – з’являться нові дорожні знаки: “Для електромобілів”, “Крім електромобілів”, “Станція зарядки автомобілів”. Знаками позначать станції зарядки і місця для парковки.
  • Штрафи для тих, хто зайняв місце у зарядки – власників авто, які припаркувалися, закривши доступ до зарядної станції, будуть штрафувати на суму від 20 до 30 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, тобто від 340 до 510 грн.

Один з авторів законопроекту нардеп Олексій Рябчин (глава підкомітету з питань енергоефективності та енергозбереження) повідомив, що тепер почнеться розробка "зелених номерів" і нових дорожніх знаків.

Слід зазначити, що станом на 1 червня 2019 року в Україні зареєстровано близько 25 тисяч електроавтомобілів і гібридів, і їх кількість зростає.

Нагадаємо, раніше було названо найкращі електромобілі по запасу ходу в 2019 році.